Trwa ładowanie...
hotel

Polscy naukowcy chcą budować podwodny hotel, projekt wsparła Unia

Prototyp podwodnego hotelu, w którym będzie można oglądać z pokoju np. rafę koralową, chcą zaprojektować i wybudować naukowcy z Politechniki Gdańskiej - poinformowało Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Projekt otrzymał 16 mln zł dofinansowania z UE.

Share
Polscy naukowcy chcą budować podwodny hotel, projekt wsparła Unia
Źródło: DOT
d1uw1th

- Zaprojektowany przez gdańskich inżynierów hotel będzie oparty na dwóch dyskach: podwodnym, zanurzonym na głębokość blisko 10 m, w którym zlokalizowanych zostanie około 20 pokoi hotelowych, oraz dysku bliźniaczym, znajdującym się nad wodą - poinformował resort.

Jak wyjaśniono, oba elementy konstrukcji mają zostać połączone mocnymi podporami i pionowym ciągiem komunikacyjnym z windą i schodami.

d1uw1th

Budowa prototypu Water Discus Hotel ma się rozpocząć w tym roku. - Będzie to pierwszy tego typu obiekt na świecie - poinformowało MRR. - Zakupem konstrukcji już są zainteresowane hotele na Malediwach i w Dubaju - podał resort.

Naukowcy z Politechniki Gdańskiej mają współpracować przy tym projekcie ze specjalistami firmy Deep Ocean Technology. Dofinansowanie unijne pochodzi z programu Infrastruktura i Środowisko.

d1uw1th

Podziel się opinią

Share
d1uw1th
d1uw1th