Trwa ładowanie...
gra
06-08-2011 01:45

Polska firma tworzy grę dla milionów osób

W krakowskiej firmie Bloober Team powstaje gra przygotowywana na premierę nowej konsoli firmy Sony - PlayStation Vita. To pierwszy przypadek w historii branży gier, gdy polska firma tworzy grę na start nowego systemu - informuje "Dziennik Polski".

Polska firma tworzy grę dla milionów osóbŹródło: Jupiterimages
d40dae5
d40dae5

Szczegóły produkcji objęte są tajemnicą. Wiadomo jedynie, że gra powstaje z przeznaczeniem na nową konsolę przenośną Sony, która zastąpi PlayStation Portable i nazywać się będzie PlayStation Vita.

Krakowski tytuł, nad którym pracuje 35-osobowy zespół Bloobera, będzie jedną z kilkunastu gier dostępnych na starcie systemu. Oznacza to, że w krakowską produkcję zagrają miliony osób na całym świecie.

Piotr Babieno, prezes zarządu istniejącego od października 2008 r. Bloober Team, nie ukrywa satysfakcji. - Zostaliśmy do tego projektu wybrani i zaproszeni przez Sony - mówi.

Spółka w czerwcu weszła na warszawską giełdę na rynek akcji NewConnect. - Dzięki temu zyskaliśmy środki potrzebne do inwestycji. W perspektywie kilku, może kilkunastu miesięcy zamierzamy otworzyć oddział w USA - wyjaśnia Babieno.

d40dae5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40dae5

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj