Trwa ładowanie...
gra
06-08-2011 01:45

Polska firma tworzy grę dla milionów osób

W krakowskiej firmie Bloober Team powstaje gra przygotowywana na premierę nowej konsoli firmy Sony - PlayStation Vita. To pierwszy przypadek w historii branży gier, gdy polska firma tworzy grę na start nowego systemu - informuje "Dziennik Polski".

Share
Polska firma tworzy grę dla milionów osóbŹródło: Jupiterimages
d11coez

Szczegóły produkcji objęte są tajemnicą. Wiadomo jedynie, że gra powstaje z przeznaczeniem na nową konsolę przenośną Sony, która zastąpi PlayStation Portable i nazywać się będzie PlayStation Vita.

Krakowski tytuł, nad którym pracuje 35-osobowy zespół Bloobera, będzie jedną z kilkunastu gier dostępnych na starcie systemu. Oznacza to, że w krakowską produkcję zagrają miliony osób na całym świecie.

Piotr Babieno, prezes zarządu istniejącego od października 2008 r. Bloober Team, nie ukrywa satysfakcji. - Zostaliśmy do tego projektu wybrani i zaproszeni przez Sony - mówi.

Spółka w czerwcu weszła na warszawską giełdę na rynek akcji NewConnect. - Dzięki temu zyskaliśmy środki potrzebne do inwestycji. W perspektywie kilku, może kilkunastu miesięcy zamierzamy otworzyć oddział w USA - wyjaśnia Babieno.

d11coez
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11coez
d11coez