Trwa ładowanie...
d1awwrk
d1awwrk

Polska gospodarka zachowuje równowagę w warunkach niskiej dynamiki wzrostu - Filar, RG

20.03. Warszawa (PAP) - Polska gospodarka zachowuje równowagę w warunkach niskiej dynamiki wzrostu. Stan zbliżony do obecnego może się utrzymać przez kilka najbliższych kwartałów -...
Share
d1awwrk

20.03. Warszawa (PAP) - Polska gospodarka zachowuje równowagę w warunkach niskiej dynamiki wzrostu. Stan zbliżony do obecnego może się utrzymać przez kilka najbliższych kwartałów - ocenia Dariusz Filar z Rady Gospodarczej przy premierze.

"Zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw i produkcja przemysłowa kontynuują spadki, warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że dynamika tych spadków jest znacznie łagodniejsza niż w okresie poprzedniego spowolnienia na przełomie lat 2008/2009 i nie przybiera postaci gwałtownego załamania. Równocześnie inflacja bazowa obniżyła się do poziomu zbliżonego do 1 proc. i istnieje wysokie prawdopodobieństwo jej stabilizacji w kolejnych miesiącach" - napisał w środowym biuletynie Rady Filar.

"Synteza napływających danych pozwala twierdzić, że gospodarka zachowuje równowagę w warunkach niskiej dynamiki wzrostu. Stan zbliżony do obecnego może się utrzymać przez kilka najbliższych kwartałów" - dodał.

d1awwrk

GUS podał w tym tygodniu, że przeciętne wynagrodzenie w lutym rdr wzrosło o 4,0 proc., a mdm wzrosło o 0,8 proc. Zatrudnienie w lutym spadło o 0,8 proc. rdr, a w ujęciu miesięcznym spadło o 0,2 proc. Produkcja przemysłowa w lutym spadła o 2,1 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 2,8 proc.

Według obliczeń NBP inflacja bazowa, po wyłączeniu cen żywności i energii, wyniosła w lutym 1,1 proc. rdr wobec 1,4 proc. rdr w styczniu.(PAP)

jba/ jtt/

d1awwrk

Podziel się opinią

Share
d1awwrk
d1awwrk