Trwa ładowanie...
d3mqdtl

Polskie biura podróży czekają fuzje i przejęcia

Branża turystyczna w Polsce zaczęła się konsolidować, podaje "Rzeczpospolita", która twierdzi, że grupa kilkunastu obecnych liderów tej branży wkrótce skurczy się do czterech, pięciu firm.
Share
Polskie biura podróży czekają fuzje i przejęcia
Źródło: Jupiterimages
d3mqdtl

W Polsce działa obecnie ponad 3 tys. biur turystycznych. Ale liczących się graczy jest zaledwie garstka - to kilkanaście firm, które sprzedają rocznie powyżej 50 tys. wycieczek.

Postępująca konsolidacja rynku sprawia, że grupa liderów będzie się mocno kurczyć. - Wkrótce będzie to zaledwie cztery - pięć firm, za to obsługujących powyżej 200 tys. klientów rocznie, zapowiada wiceprezes Rainbow Tours Remigiusz Talarek. Jego firma szykuje się właśnie do przejęcia dwóch biur podróży.

Duże firmy - w przeciwieństwie do małych - mają większe możliwości cięcia kosztów. Wbrew pozorom bowiem zyski ze sprzedaży wycieczek nie są oszałamiające, twierdzi "Rz". Biuro podróży zarabia średnio 2-3 proc. od ceny imprezy. W przypadku najczęściej organizowanych wyjazdów do Egiptu czy Tunezji czysty zysk to zaledwie 30-50 zł od jednego klienta, czasem nawet mniej.

d3mqdtl

Podziel się opinią

Share
d3mqdtl
d3mqdtl