Trwa ładowanie...
d1qyn53

Południowa Obwodnica Warszawy już w budowie. Otwarcie za dwa lata

Niespełna 6 tysięcy ton stali i 31,5 tys. metrów sześciennych betonu wykorzystanych zostało do budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. A to dopiero jedna trzecia, bo otwarcie drogi zaplanowane zostało dopiero na 2020 rok. W tym tygodniu drogowcy podsumowali stan inwestycji. Mamy nagranie, na którym widać jej postęp z lotu ptaka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Południowa Obwodnica Warszawy rośnie coraz szybciej. Pojawiają się już pierwsze elementy Mostu Południowego, który ma być długi na 1,5 km
Południowa Obwodnica Warszawy rośnie coraz szybciej. Pojawiają się już pierwsze elementy Mostu Południowego, który ma być długi na 1,5 km (Gulermak, Fot: Gulermak)
d1qyn53

Południowa Obwodnica Warszawy to jedna z większych inwestycji drogowych, które są obecnie realizowane w stolicy. Nowa droga ma połączyć dwie dzielnice - Wawer z Wilanowem. Największym wyzwaniem jest budowa mostu nad Wisłą o długości 1,5 km.

Odcinek B trasy liczy w sumie 6,5 km, z czego właśnie 1500 metrów biegnie nad najdłuższą rzeką w Polsce. Za realizację odcinka odpowiada turecki Gulermak, który budował również drugą linię metra w Warszawie oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów.

Nad rzeką widać już pierwsze elementy, z których w przyszłym roku wyłoni sie ponad 1,5-kilometrowy most. - Do budowy przeprawy będą wykorzystane trzy technologie – po stronie Wawra jest to maszyna MMS (ruchome rusztowanie i szalunki - red.), część nad Wisłą będzie realizowana metodą nawisową, a po stronie Wilanowa jest to nasuwanie - mówi Bartosz Sawicki, rzecznik firmy Gulermak.

d1qyn53

Zobacz: Tak powstaje Most Południowy w Warszawie

- Stanowisko nasuwania zostało już wykonane, a pierwszy segment zabetonowany. Jeden segment będzie nasuwany w ciągu ok. 8-10 dni. Nasuwanie będzie realizowane równocześnie dla każdej z nitek jezdni - dodaje przedstawiciel wykonawcy.

Kierowcy pojadą Południową Obwodnicą Warszawy za niespełna 2 lata. Otwarcie planowane jest na setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, czyli na sierpień 2020 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1qyn53

Podziel się opinią

Share
d1qyn53
d1qyn53