Trwa ładowanie...
d1bacuy
07-03-2017 13:02

Polwax: ThyssenKrupp dostarczy wyposażenie instalacji odolejania za 7,2 mln euro

Warszawa, 07.03.2017 (ISBnews) - Polwax podpisał z ThyssenKrupp Uhde Energineering Services umowę w sprawie dostawy kluczowego wyposażenia instalacji odolejania rozpuszczalnikowego, podała spółka. Wartość umowy to 7,195 mln euro.

d1bacuy

Zarząd spółki Polwax [?] informuje, że w dniu 7.03.2017r. podpisana została umowa pomiędzy spółką a ThyssenKrupp Uhde Energineering Services GmbH Bad Soden, Niemcy, jako dostawcą urządzeń tzw. kluczowego wyposażenia dla ww. inwestycji" - czytamy w komunikacie.

Umowa przewiduje harmonogram dostaw, zgodnie z którym dostawa kluczowych urządzeń będzie realizowana w roku 2018, podano także.

Polwax we wrześniu 2016 t. zdecydował o rozpoczęciu strategicznej inwestycji Instalacji Odolejania Rozpuszczalnikowego zlokalizowanej w zakładzie produkcyjnym w Czechowicach-Dziedzicach. Szacowany łączny koszt inwestycji wynosi 123,6 mln zł. Będzie to trzecia największa instalacja tego typu w Europie.

Polwax jest jednym z największych producentów i dystrybutorów parafiny przemysłowej w Europie oraz liderem w tej branży w Polsce. Posiada zakłady w Jaśle oraz Czechowicach-Dziedzicach. Spółka zadebiutowała na GPW w październiku 2014 r.

(ISBnews)

d1bacuy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bacuy