Trwa ładowanie...
d11id9y
27-03-2017 18:27

Polwax wybrał Orlen Projekt jako generalnego realizatora instalacji odolejania

Warszawa, 27.03.2017 (ISBnews) - Zarząd Polwaksu podjął uchwałę o wyborze Orlen Projekt jako głównego realizatora inwestycji strategicznej (GRI) pod nazwą "Budowa i uruchomienie instalacji odolejania rozpuszczalnikowego gaczy parafinowych" wraz z instalacjami pomocniczymi zlokalizowanej w Czechowicach Dziedzicach, podała spółka. 

d11id9y
d11id9y

"Nastąpiło ostateczne uzgodnienie warunków umowy na pełnienie funkcji GRI pomiędzy Polwax i Orlen Projekt, której zapisy uzyskały pozytywną opinię ING Bank Śląski (jako banku współfinansującego inwestycję). Uzgodniony i zawarty w treści umowy termin zakończenia prac przez Orlen Projekt to 31.12.2019 r. Wartość uzgodnionej umowy wynosi 112,6 mln zł i nie obejmuje wartości kluczowych urządzeń" - czytamy w komunikacie.

W związku ze wzrostem kosztu inwestycji (obecnie szacowany koszt łącznie z już poniesionymi wydatkami wyniesie 159,9 mln zł, poprzednio szacowany koszt podany w raporcie bieżącym nr 24/2016 wynosił 123,6 mln zł) wynikającym, zarówno z wartości uzgodnionej umowy z GRI, jak również z wartości umowy na dostawę kluczowych urządzeń dla inwestycji Future podpisanie umowy pomiędzy Polwax i Orlen Projekt S.A. dodatkowo uzależnione jest od akceptacji przez bank budżetu ww. inwestycji, podano także.

Polwax we wrześniu 2016 r. zdecydował o rozpoczęciu strategicznej inwestycji Instalacji Odolejania Rozpuszczalnikowego zlokalizowanej w zakładzie produkcyjnym w Czechowicach-Dziedzicach. Będzie to trzecia największa instalacja tego typu w Europie.

Polwax jest jednym z największych producentów i dystrybutorów parafiny przemysłowej w Europie oraz liderem w tej branży w Polsce. Posiada zakłady w Jaśle oraz Czechowicach-Dziedzicach. Spółka zadebiutowała na GPW w październiku 2014 r.

(ISBnews)

d11id9y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11id9y