Trwa ładowanie...
d2s2gdb

Pomoc dla LOT odsunięta w czasie - Baniak

14.10. Warszawa (PAP) - PLL LOT realizują proces restrukturyzacji, którego efektem jest odsunięcie w czasie konieczności udzielenia pomocy publicznej - poinformował PAP...

d2s2gdb
d2s2gdb

14.10. Warszawa (PAP) - PLL LOT realizują proces restrukturyzacji, którego efektem jest odsunięcie w czasie konieczności udzielenia pomocy publicznej - poinformował PAP wiceminister skarbu Rafał Baniak. Wyniki finansowe spółki są lepsze niż zakładano, choć wciąż jest ona na minusie.

W poniedziałek odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PLL LOT. Po zakończeniu posiedzenia resort skarbu poinformował PAP, że "w związku z poprawą sytuacji finansowej przewoźnika potrzeba zwrócenia się o dokapitalizowanie spółki oddaliła się".

"W zależności od bieżącej płynności finansowej, decyzja w tej sprawie może zapaść na kolejnym NWZ, które najprawdopodobniej odbędzie się w listopadzie" - przekazał resort.

Wiceminister Baniak podkreślił, że "LOT prowadzi restrukturyzację, której efektem jest odsunięcie w czasie konieczności udzielenia pomocy publicznej. Wyniki finansowe spółki są lepsze niż zakładano, choć wciąż na minusie. Oczekujemy od LOT-u dalszej intensywnej pracy i przedstawienia analiz określających minimalny i niezbędny poziom pomocy publicznej" - powiedział Baniak. (PAP)

aop/ je/ jra/ asa/

d2s2gdb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s2gdb