Trwa ładowanie...

Ponad 20 mln zł na aktywizację bezrobotnych

Powiatowe urzędy pracy z województwa podkarpackiego otrzymały z Funduszu
Pracy dodatkowe ponad 20 mln zł na aktywizacje osób bezrobotnych do 30 i po 50 roku życia. Z
pieniędzy skorzystać będą mogli również bezrobotni rodzice

Ponad 20 mln zł na aktywizację bezrobotnychŹródło: newspix.pl
d2by4v2
d2by4v2

.

Jak poinformował PAP dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie Tomasz Czop, dodatkowe fundusze trafią do 19 powiatowych urzędów pracy, które przygotowały programy aktywizujące bezrobotnych do 30 i po 50 roku życia.

"Wśród osób bezrobotnych zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy w regionie największe problemy ze znalezieniem zatrudnienia mają osoby do 30 roku życia. Według statystyk ludzie młodzi stanowią ponad połowę zarejestrowanych bezrobotnych" - dodał.

Dyrektor WUP zaznaczył, że podobny problem dotyczy osób, które ukończyły 50 rok życia; ta grupa bezrobotnych stanowi ok. 20 proc. ogółu bezrobotnych.

d2by4v2

"Bez pracy jest też blisko 27 proc. kobiet, które nie podjęły zatrudnienia po urodzeniu dziecka oraz prawie 6 proc. bezrobotnych, którzy samotnie wychowują swoje dzieci. Oni też będą mogli skorzystać z tych pieniędzy" - podkreślił Czop.

Najwięcej pieniędzy otrzymały urzędy pracy m.in. z Przeworska, Jarosławia i Tarnobrzega. Dotacje zostaną wykorzystane np. na staże dla bezrobotnych, doposażenie stanowisk pracy czy dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

W tym roku Podkarpacie otrzymało już z Funduszu Pracy ponad 250 mln zł. W całym ubiegłym roku kwota ta wyniosła ponad 242 mln zł. W 2013 r. najwięcej pieniędzy z Funduszu Pracy przeznaczonych zostało na stypendia oraz na założenie przez bezrobotnych własnych firm.

Na Podkarpaciu stopa bezrobocia na koniec czerwca wyniosła 14,7 proc. i była wyższa niż średnia dla kraju - 12 proc.

d2by4v2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2by4v2