Trwa ładowanie...

Ponad 245 mln zł dla przedsiębiorców

Zakup i wdrożenie zintegrowanego systemu do cyrkulacyjnego formowania akumulatorów jest jednym z 162 projektów przedsiębiorców, które zostaną sfinansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO). W sumie do przedsiębiorstw w regionie trafi ponad 245 mln zł.
Share
Ponad 245 mln zł dla przedsiębiorców
Źródło: AFP
d4b0jjx

Jak poinformowała PAP rzeczniczka marszałka podkarpackiego Aleksandra Gorzelak-Nieduży, to już druga edycja rozdziału dotacji na projekty dla przedsiębiorców z regionu.

"W tym naborze dofinansowanych zostało 70 wniosków mikro-, 41 małych- i 51 średnich przedsiębiorstw. Wnioski były oceniane przez komisję konkursową. Największe szanse na akceptację miały te, dzięki którym powstaną nowe miejsca pracy" - dodała Gorzelak-Nieduży.

W sumie w ramach nabory wpłynęło 854 wnioski na kwotę ponad 814 mln zł. Dofinansowanie otrzymają 162 projekty.

d4b0jjx

Jak zaznaczyła rzeczniczka, w związku z dużą liczbą wniosków, które zostały pozytywnie ocenione pod względem merytorycznym, postanowiono zwiększyć pulę pieniędzy przeznaczonych na ten nabór o 98 mln zł.

Najwięcej pieniędzy otrzymają mikroprzedsiębiorstwa - ponad 92 mln zł, a małe i średnie firmy ponad 70 mln zł. Wśród projektów, które uzyskały dofinansowanie są m.in. zakup mobilnej linii do wytwarzania betonów towarowych z zagospodarowaniem żużli wielkopiecowych oraz zakup i wdrożenie linii technologicznej do produkcji farb i tynków polimerowych.

W ramach RPO woj. podkarpackie w latach 2007-2013 ma do wykorzystania 1 mld 136 mln euro. Instytucją zarządzającą programem jest zarząd województwa.

d4b0jjx

Podziel się opinią

Share
d4b0jjx
d4b0jjx