Trwa ładowanie...
d366cr5
d366cr5

Porozumienie ws. terminu wypłaty czternastki w Kompanii Węglowej

Dodatkowa nagroda roczna, tzw. czternasta pensja zostanie wypłacona pracownikom Kompanii Węglowej w Katowicach w dwóch ratach - 40 proc. do 13 lutego, 60 proc. - najpóźniej do końca czerwca. To efekt zawartego w środę porozumienia między zarządem spółki i związkami zawodowymi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d366cr5

"Dobrze, że to porozumienie zostało zawarte" - skomentował rzecznik KW Tomasz Głogowski.

"Zważywszy na to, że początkowo zarząd proponował wypłatę tej części wynagrodzenia górników w 12 ratach, to jest to rozwiązanie bardzo korzystne dla załogi" - ocenił przewodniczący górniczej "Solidarności" Jarosław Grzesik.

Porozumienie zakłada też, że jeśli Kompania uzyska środki z tytułu przejścia kopalń do nowej jednostki organizacyjnej wcześniej niż w czerwcu, to druga rata czternastki też zostanie wypłacona wcześniej.

d366cr5

Związkowcy podkreślają, że nazwa nagrody jest nieco myląca, bo sugeruje, iż w górnictwie jest wypłacana również tzw. trzynastka, tymczasem takiego świadczenia nie ma w branży już od ponad dwudziestu lat. Oprócz 12 miesięcznych pensji, w górnictwie są wypłacane w ciągu roku dwie nagrody - jedna z okazji święta branżowego, czyli tzw. Barbórka, druga to nagroda roczna, nazywana potocznie czternastką, gdyż zwyczajowo jest wypłacana w lutym.

d366cr5

Podziel się opinią

Share
d366cr5
d366cr5