Trwa ładowanie...

Postawił się swojej partii. Najmłodszy poseł nie wytrzymał

Oto najnowszy bohater polskiej polityki. Łukasz Rzepecki nazwał projekt ustawy autorstwa swoich partyjnych kolegów "antyobywatelskim" i "antyludzkim".

Postawił się swojej partii. Najmłodszy poseł nie wytrzymałŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
dfwz2mz

Tego nikt się nie spodziewał, a na pewno nie PiS, którego posłowie próbują wprowadzić dodatkową opłatę paliwową. Łukasz Rzepecki, młody poseł rządzącej partii, powiedział, co myśli o pomyśle "paliwo+".

– Ta ustawa jest zła, antyludzka i antyobywatelska. Dlatego z tego miejsca chciałbym zaapelować do moich koleżanek i kolegów z PiS, do kierownictwa PiS, żebyście wycofali te podpisy pod ustawą. Ta ustawa wprowadza wiele podwyżek cen, począwszy od paliwa, skończywszy na żywności, usługach transportowych - apelował do kolegów Łukasz Rzepecki z PiS podczas dyskusji nad projektem ustawy paliwowej.
- Nie możemy być jak Platforma w czasie kampanii, która mówiła jedno, a robiła co innego. Przed wyborami mówiła, że nie podniesie wieku emerytalnego, a potem podniosła. My w kampanii mówiliśmy jasno, że nie podniesiemy podatków, dlatego apeluję do moich koleżanek i kolegów: nie głosujcie za tą ustawą. Będę głosował w pierwszym czytaniu za odrzuceniem tej ustawy – zapewnił w Sejmie.

dfwz2mz

Zobacz też, co składa się na cenę paliwa, którą widzimy na dystrybutorze.

Jego spontaniczna reakcja młodego przedstawiciela PiS spodobała się posłom opozycji, którzy nagrodzili wystąpienie oklaskami.
- To jest właśnie ta siła młodości. Chłopak pokazał, że ma kręgosłup moralny - chwalił go przedstawiciel Kukiz'15.

Postawa rzepeckiego spodobała się także tym, których trudno posądzić o sprzyjanie opozycji.

Docenił ją prawicowy publicysta Łukasz Warzecha Błyskawicznie pojawiły się też głosy poparcia wśród internautów.

Łukasz Rzepecki studiuje prawo na Uniwersytecie Łódzkim. Był dyrektorem biura posła Marcina Mastalerka, współpracował z europosłem Januszem Wojciechowskim. Był radnym Ozorkowa i Łodzi. Jest sekretarzem PiS w woj. łódzkim, przewodniczącym Forum Młodych PiS w regionie. W ławach poselskich zasiada od 2015 r.

dfwz2mz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfwz2mz