Trwa ładowanie...
d2s9r61

Potencjalne wezwanie na akcje własne Compu najwcześniej jesienią

19.8.Warszawa (PAP) - Comp, potencjalne wezwanie na akcje własne w ramach realizacji programu buy-backu, może ogłosić nie wcześniej niż na jesieni. Kluczowymi czynnikami, które...

d2s9r61
d2s9r61

19.8.Warszawa (PAP) - Comp, potencjalne wezwanie na akcje własne w ramach realizacji programu buy-backu, może ogłosić nie wcześniej niż na jesieni. Kluczowymi czynnikami, które zdecydują o terminie ogłoszenia wezwania będzie posiadanie przez spółkę wolnych środków oraz giełdowa cena jej akcji.

"Kwestią skupu akcji własnych Compu w wezwaniu zajmiemy się dopiero jesienią. Jednym z warunków ogłoszenia wezwania jest posiadanie odpowiedniej ilości wolnych środków pieniężnych, więc nie można odmówić logiki twierdzeniu, że będzie to możliwe po otrzymaniu płatności za pierwszą część projektu SDE (system dozoru elektronicznego - PAP), czyli na przełomie III i IV kw." - powiedział PAP Robert Tomaszewski, przewodniczący rady nadzorczej Compu.

"Drugim warunkiem jest oczywiście cena akcji. Będziemy chcieli kupić je możliwie korzystnie, a np. obecnie kurs znajduje się w pobliżu lokalnych maksimów" - dodał.

WZA Compu 30 czerwca podjęło uchwałę w sprawie udzielenia zarządowi upoważnienia do nabycia do 31 grudnia 2010 r. do 569.747 akcji własnych. Warunki buy-backu przewidują, że cena zapłaty za jedną akcję nie może przekroczyć 75 zł ani być niższa niż 40 zł.

Przedstawiciele spółki informowali wcześniej, że ze względu na niską płynność akcji, Comp może przeprowadzić skup poprzez ogłoszenie wezwania na akcje własne.(PAP)

gsu/ ana/

d2s9r61
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s9r61