Trwa ładowanie...
d4qbn2u

Powierzchnia magazynowa Auto Partner wzrośnie wkrótce do 74 tys. m2

Warszawa, 29.03.2017 (ISBnews) - Auto Partner uruchomił nową przestrzeń magazynową o powierzchni blisko 12 tys. m2 na terenie swojego centrum logistyczno-magazynowego w Bieruniu, zwiększając tym samym o 60% pojemność magazynu centralnego i rozbudowując go o 22 rampy, podała spółka. W najbliższych tygodniach grupa planuje także uruchomienie nowego centrum logistyczno-magazynowego w Pruszkowie, o powierzchni 7 tys. m2, co sprawi, że łączna powierzchnia magazynowa grupy wzrośnie do ok. 74 tys. m2.

Share
d4qbn2u

"Po uruchomieniu nowego magazynu w Bieruniu spółka dysponuje około 30 tys. m2 powierzchni i 50 rampami załadunkowymi. Wraz z rozbudową części magazynowej powiększona została także - o 700 m2 - część biurowa siedziby firmy w Bieruniu" - czytamy w komunikacie.

Łączna powierzchnia magazynowa grupy, uwzględniająca rozbudowaną część w Bieruniu, nowy magazyn w Pruszkowie przygotowywany do eksploatacji oraz magazyny lokalne w ramach filii wynosi obecnie około 74 tys. m2, podano również.

Rozbudowa centrów logistyczno-magazynowych to jeden z celów programu inwestycyjnego spółki realizowanego z wykorzystaniem środków własnych oraz pozyskanych z emisji nowych akcji, przeprowadzonej w 2016 r., przypomniano.

d4qbn2u

"W ostatnich miesiącach odnotowujemy dwucyfrowe dynamiki wzrostu sprzedaży, regularnie rozszerzamy asortyment produktów, co wzmacnia naszą konkurencyjność na rynku. Dynamiczny rozwój wymaga odpowiedniej infrastruktury magazynowej i sprawnej sieci dystrybucji. Obecna przestrzeń magazynowa okazała się - wraz z rozwojem - niewystarczająca i po blisko 3 latach od otwarcia nowej siedziby w Bieruniu, zdecydowaliśmy się na jej rozbudowę. Unowocześniona i większa powierzchnia magazynu pozwoli nam na dalsze zwiększenie stanów magazynowych i tym samym większą dostępność produktów oraz wprowadzanie kolejnych marek i linii produktowych do naszej oferty. Silnie zinformatyzowana infrastruktura magazynowa pozwala nam na szybkie dotarcie do klienta, w tzw. trybie just-in-time, dzięki czemu realizujemy dostawy nawet kilka razy dziennie" - skomentował prezes Aleksander Górecki, cytowany w komunikacie.

Grupa Auto Partner jest importerem i dystrybutorem części do samochodów osobowych i dostawczych. Współpracuje z blisko 150 dostawcami części zamiennych w obszarze tzw. rynku aftermarket, jak również dostawcami OEM z całego świata. Spółka jest notowana na GPW od 2016 r.

(ISBnews)

d4qbn2u

Podziel się opinią

Share
d4qbn2u
d4qbn2u