WP

Powieść dla dorosłych w "Smyku". Sieć reaguje po naszej interwencji

Powieść "Bierki" ma udowadniać, że "w gruncie rzeczy podział na światy homo i hetero jest tylko umowny". Książka ma też okładkę, która sugeruje, że jest to pozycja dla dorosłych. Mimo tego była sprzedawana w sklepie dla dzieci. - Właśnie ją wycofaliśmy - zapewnia "Smyk".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Bierki" są sprzedawane w internetowym sklepie z artykułami dla dzieci. Jest tam zresztą więcej pozycji związanych z erotyką
"Bierki" są sprzedawane w internetowym sklepie z artykułami dla dzieci. Jest tam zresztą więcej pozycji związanych z erotyką (EastNew, Fot: Michal Wozniak/East News)
WP

Powieść Marcina Szczygielskiego wystawioną w sklepie internetowym Smyk pierwsi zauważyli użytkownicy serwisu "Wykop".

Powieść, jak wynika z opisów, jest przeznaczona dla czytelników dorosłych.

WP.PL
Podziel się
WP

- Paweł jest uczniem, Anna jego nauczycielką. Stoją po dwóch stronach barykady i nie pałają do siebie sympatią. Coś jednak zaczyna ich łączyć - oboje zakochują się w tym samym mężczyźnie i oboje nawiązują z nim seksualną relację - czytamy oficjalny skrót fabuły powieści. Dowiadujemy się również, że książka porusza tematykę "coming outu".

Sprzedawanie takich pozycji w sklepie Smyk może dziwić. Firma podkreśla na swojej stronie internetowej, że jej sklepy "oferują szeroki wybór odzieży i obuwia, zabawek, akcesoriów niemowlęcych i innych produktów dla dzieci w wieku 0-14 lat". W sklepie "Smyk" powieść Szczygielskiego można dostać w promocyjnej cenie.

Tomasz Łapiński o powieści "Szmata": Chciałem odbrązowić piłkarskie środowisko. Obejrzyj wideo:

WP

Czy powieść Szczygielskiego należy do grona produktów dla dzieci? Spytaliśmy o to w firmie "Smyk". Odpowiedź otrzymaliśmy po trzech godzinach. - Wspomniana książka nie znajduje się już w ofercie sklepu smyk.com - usłyszeliśmy w biurze prasowym sieci.

A czemu tam trafiła? Zdecydował, jak się okazuje, algorytm.

- W przypadku sklepu internetowego smyk.com przedstawiamy na naszej platformie książki oferowane przez współpracujące z nami wydawnictwa (nie są one przez nas fizycznie kupowane). Sama platforma działa w ten sposób, że tytuły z list wydawnictw pobierane są automatycznie, a następnie weryfikowane z wykorzystaniem algorytmu, który wyłapuje hasła decydujące o ewentualnym odrzuceniu danej pozycji i niedopuszczeniu jej do pojawienia się w naszej ofercie. Może się jednak okazać, że przy tytule niebudzącym wątpliwości, książka o nieodpowiednich z punktu widzenia charakteru naszej marki treściach pojawi się w sprzedaży internetowej, co miało miejsce w przypadku książki "Bierki". Jak tylko taka pozycja zostaje zidentyfikowana, od razu jest usuwana z oferty dostępnej na naszej platformie - słyszymy w biurze prasowym "Smyka".

Czytaj też: Afera w sieci o Międlara. Empik dla money.pl: sprzedaż książki zablokowana

WP

"Bierki" to jednak niejedyna książka o takiej tematyce, którą można znaleźć i internetowym sklepie sieci. Jest tam też na przykład "Potencjał erotyczny mojej żony" Davida Foenkinosa.

WP.PL
Podziel się

- W pewnym momencie swego życia Hektor poznaje Brigitte - zakochuje się w niej i sądzi, że miłość uleczy go z manii. Nic z tego. Będzie kolekcjonował chwile, w których jego żona myje okna... Poezja i erotyzm - czytamy w opisie książki na stronie "Smyka". Z informacji wynika, że jest to pozycja dobra dla "chłopców i dziewczynek".

Czytaj też: Zakaz handlu pogrążył małe sklepy. Najwięcej zyskały stacje benzynowe

WP

Są też "Fraszki erotyczne z życia wzięte i komiczne. Część I". Co ciekawe, "Smyk" znów sugeruje, że to książka dla "chłopców i dziewczynek", choć na okładce widzimy wyraźne zaznaczenie "18+".

Czy i te książki znikną z oferty sieci? Na to "Smyk" nam jeszcze nie odpowiedział.

Sieć handlowa "Smyk" obejmuje 181 sklepów, w tym 161 w Polsce, 10 na Ukrainie oraz 10 w Rumunii. Pierwszy salon powstał w 1952 w Warszawie roku jako Centralny Dom Towarowy, należący do Domów Towarowych "Centrum".

Czytaj też: Miało być taniej, miało być prościej. Rewolucja podatkowa nagle zatrzymana

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
WP
WP