Trwa ładowanie...
djiywpn
djiywpn

Powódź bez wpływu na ceny produktów rolnych - Sawicki

28.05. Warszawa (PAP) - Straty w uprawach jakie spowodowała powódź nie powinny mieć wpływu na wzrost cen produktów rolnych - ocenił w TOK FM Marek Sawicki, minister rolnictwa i...
Share
djiywpn

28.05. Warszawa (PAP) - Straty w uprawach jakie spowodowała powódź nie powinny mieć wpływu na wzrost cen produktów rolnych - ocenił w TOK FM Marek Sawicki, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

"Truskawki tanie nie będą. Ale jeśli chodzi o produkty zbożowe, mięsne, mleczne nie spodziewam się wzrostu cen dlatego, że na rynkach euro, światowych nie mamy do czynienia z niedoborem żywności" - powiedział Sawicki.

Dodał, że straty jakie spowodowała powódź w uprawach nie powinny rzutować na wzrost cen produktów rolnych.

djiywpn

"W mojej ocenie nie. Może dojść do chwilowej podwyżki cen zboża, bo nasi przetwórcy mogą się obawiać co do jakości zboża z najbliższych zbiorów, więc zapasy te wykupią od rolników jako te o dobrej jakości. Natomiast nie sądzę, jeśli chodzi o plony w całym kraju, by miało to wpływ na zbiory i na ceny" - powiedział.

"Patrząc na globalne możliwości produkcyjne i planowane zbiory nie widzę, by rynek dał się rozhuśtać lokalnym zdarzeniom" - dodał. (PAP)

kba/ asa/

djiywpn

Podziel się opinią

Share
djiywpn
djiywpn