Trwa ładowanie...
d2wo7nw

Poznań/ Rozbudowa Zespołu Szkół nr 6 na Szczepankowie za 7,2 mln zł

7,2 mln zł z budżetu miasta Poznania przeznaczy magistrat na rozbudowę Zespołu Szkół nr 6 na Szczepankowie w Poznaniu. Prace mają się zakończyć we wrześniu 2017 r.

Share
d2wo7nw

Jak pokreślił zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski, "rozbudowa oraz modernizacja infrastruktury oświatowej, w tym szczególnie na silnie urbanizujących się osiedlach peryferyjnych, stanowi jeden z priorytetów władz miasta".

Hanna Surma, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta tłumaczyła PAP, że przy Zespole Szkół nr 6 na Szczepankowie dobudowane zostanie nowe trzykondygnacyjne skrzydło budynku. Ma się w nim znaleźć pięć sal dydaktycznych, biblioteka, pokój nauczycielski i administracja szkoły. Wybudowana zostanie także nowa sala gimnastyczna wraz z zapleczem sanitarnym i szatniami. "Do szkoły prowadzić będzie nowy hol wejściowy z przejściem do windy osobowej, co sprawi, że cały obiekt stanie się w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych" - dodała.

Do końca tego roku w szkole mają zostać wykonane niezbędne prace przygotowawcze, w tym m.in. wyburzenia i wykopy pod fundamenty nowego skrzydła. W projekcie zaplanowano także stworzenie dodatkowej infrastruktury, w tym dojazdy i parkingi dla rowerów i samochodów.

d2wo7nw

"Dużo będzie zależało od pierwszego etapu budowy, gdzie mamy do czynienia z okresem zimowym. Wszystko idzie bardzo sprawnie, zgodnie z harmonogramem. Myślę, że w tej chwili nie ma żadnych zagrożeń i możemy mówić o tym, że wrzesień przyszłego roku będzie momentem, w którym oddamy tę szkołę uczniom" - zaznaczył prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich Paweł Śledziejowski.

Przetarg na wykonawcę inwestycji wygrało przedsiębiorstwo Agrobex z Poznania, które złożyło ofertę na 7,257 mln zł brutto. Umowę podpisano 8 listopada, natomiast przekazanie placu budowy nastąpiło 16 listopada.

Jak zaznaczyła Surma, prace budowlane prowadzone w trakcie roku szkolnego nie będą miały wpływu na zajęcia dydaktyczne. "Przebieg inwestycji został tak zaplanowany, aby zapewnić uczniom i pracownikom bezpieczne warunki nauki i pracy" - mówiła.

W projekcie przyszłorocznego budżetu na oświatę przeznaczono rekordową kwotę ponad 1 mld zł, w ramach tych pieniędzy Urząd Miasta planuje kolejne inwestycje, w tym m.in. budowę nowej szkoły i przedszkola na poznańskim Umultowie.

d2wo7nw

Podziel się opinią

Share
d2wo7nw
d2wo7nw