Trwa ładowanie...

Praca na wakacje. Można zarobić nawet do 50 zł za godzinę

W rolnictwie, budownictwie i turystyce będzie można w wakacje najłatwiej znaleźć zatrudnienie - wynika z raportu przygotowanego przez Personnel Service. Najwięcej będą mogli zarobić pracownicy turystyki wodnej - od 25 zł do 50 zł/h netto oraz animatorzy czasu wolnego.

Najwięcej będą mogli zarobić pracownicy turystyki wodnej - od 25 zł do 50 zł na godzinę Najwięcej będą mogli zarobić pracownicy turystyki wodnej - od 25 zł do 50 zł na godzinę Źródło: unsplash.com, fot: Thomas Grillmair
d2p6kq8
d2p6kq8

Jak co roku pracę sezonową można znaleźć m.in. w sklepach i miejscowościach turystycznych, chociaż nie oczekuje się, że w tym roku zainteresowanie turystów będzie tak duże jak poprzednio.

- Powodem jest wzrost cen. Jednakże liczba miejsc pracy związanych z ruchem turystycznym nie spadnie. Przewiduje się, że będzie ona na podobnym poziomie jak w poprzednim roku, ponieważ turyści nadal chcą spędzać wakacje w Polsce - powiedział Krzysztof Inglot, założyciel Personnel Service.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Umowa o pracę a B2B. Czym się od siebie różnią?

Zarobki w pracy na wakacje

W raporcie zwrócono uwagę, że najwięcej można zarobić, pracując w branży turystyki wodnej, takiej jak: obsługa wypożyczalni sprzętu wodnego, instruktor surfingu, nurkowania lub żeglarstwa. Pracownicy w tych zawodach mogą otrzymać wynagrodzenie w przedziale od 25 zł do nawet 50 zł/h netto.

d2p6kq8

Animatorzy prowadzący zajęcia rekreacyjne i rozrywkowe dla gości ośrodków wypoczynkowych również mogą liczyć na dobrą stawkę, wynoszącą od 20 do 28 zł/h netto. Opiekunki do dzieci, pracownicy małej gastronomii oraz pracownicy na festiwalach muzycznych mogą spodziewać się stawek wynoszących od 18 do 25 zł/h na rękę na godzinę.

W przypadku wielu stanowisk niezbędne jest posiadanie książeczki sanepidowskiej. (...) Ponadto książeczkę muszą wyrobić pracownicy zajmujący się myciem naczyń lub jakichkolwiek pojemników, mających kontakt z żywnością, wodą i lekami, jak również osoby pracujące z dziećmi do lat sześciu – przypomniał Inglot.

Pracownicy hotelowi i ośrodków wypoczynkowych mogą liczyć na nieco niższe wynagrodzenie, wynoszące od 18 do 24,5 zł/h netto, w zależności od wykonywanej pracy. Kelnerzy obsługujący klientów w restauracjach, kawiarniach, barach lub na imprezach plenerowych mogą liczyć na bardzo podobną na stawkę wynoszącą od 18 zł do 24 zł/h netto. Należy jednak zauważyć, że często otrzymują również napiwki, co zwiększa ich pensje. Także pracownicy plażowi, którzy zajmują się obsługą leżaków, parasoli, wypożyczaniem sprzętu plażowego i utrzymaniem czystości, mogą liczyć na 18-24 zł/h.

Zarobki w pracy sezonowej

Stawki dla pracowników rolnych wynoszą od ok. 18 do 25 zł/h netto. Podobne zarobki mogą otrzymać osoby zatrudnione w ogrodnictwie. Z sezonu letniego intensywnie korzysta też branża budowlana. Tutaj stawki netto oscylują między 20 a 35 zł/h. W sklepach również dostępne są prace sezonowe, a pracownicy mogą zarabiać od 18 do 22 zł/h. 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2p6kq8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2p6kq8