Trwa ładowanie...
d30z2bg
05-04-2017 16:06

Pracodawcy RP, BCC, Lewiatan chcą zawetowania ustawy o sieci szpitali

Warszawa, 05.04.2017 (ISBnews) - Pracodawcy RP, Business Centre Club (BCC) i Konfederacja Lewiatan w liście do prezydenta RP apelują o zawetowanie ustawy, która zakłada powołanie m.in. tzw. sieci szpitali. Według nich, upaść może kilkaset szpitali publicznych, głównie powiatowych, wydłużą się kolejki pacjentów w szpitalach, a około 20 tys. pracowników będzie musiało zmienić pracę. Dodatkowo, szpitale prywatne upadną lub będą leczyły tylko odpłatnie, ocenia Konfederacja Lewiatan.

d30z2bg

"Zmiany organizacyjne systemu ochrony zdrowia - czytamy w liście do prezydenta - zaproponowane przez Ministerstwo Zdrowia nie są popierane przez żadną ze znanych nam grup społecznych - krytykę wyrażają zarówno środowisko medyczne (lekarze, pielęgniarki)
, właściciele i zarządzający podmiotami leczniczymi, jak i organizacje reprezentujące pacjentów" - czytamy w materiale.

W komunikacie podkreślono, że wprowadzanie zmian w ochronie zdrowia nie może być oderwane od jakości, efektywności i skrupulatnego monitorowania także rezultatów zdrowotnych, a projekt skierowany do podpisu prezydenta zawiera wszystkie wymienione wady.

"Sygnatariusze listu podkreślają, że w ochronie zdrowia każda zmiana musi być poprzedzona odpowiednio długim vacatio legis oraz procesem edukacji pacjentów. Już dzisiaj członkowie organizacji pracodawców informują, że pacjenci z niepokojem oczekują daty wejścia w życie nowych regulacji dopytując, czy ich szpital wejdzie do sieci i czy będą mogli kontynuować leczenie u swojego lekarza" - czytamy również.

(ISBnews)

d30z2bg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30z2bg