Trwa ładowanie...
d1fa5zr
d1fa5zr

Pracownicy Sobieskiego mobilizują się do walki o swoją firmę

Wczoraj odbyła się rozprawa o ogłoszenie wtórnej upadłości i likwidacji spółki Sobieski. Od rana przed gmachem sądu gromadzili się pracownicy z różnych zakładów grupy Sobieski.
Share
d1fa5zr

Wnioski o upadłość likwidacyjną sześciu spółek z grupy Sobieski, zajmujących się w Polsce produkcją i dystrybucją napojów alkoholowych złożyła amerykańska instytucja finansowa Bank of New York Melon. Jak twierdzą przedstawiciele grupy Sobieski jest ona powiązana z konkurentem na rynku alkoholowym, funduszem Oaktree, do którego należy m.in. Polmos Lublin.

„Działanie w imieniu konkurencji, w celu przejęcia rynku i aktywów spółek Sobieskiego w Polsce doprowadzi do likwidacji miejsc pracy, czego dowodem tego są niedawne zwolnienia w Polmosie Lublin, obecnie znanym jako Stock Polska. Grupa Sobieski zatrudnia na terenie Polski ponad 2200 osób. Co istotne, złożenie wniosków upadłościowych jest aktem złej woli i odwetem, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią drugiej strony, za nieprzyjęci propozycji konwersji zobowiązań długoterminowych Belvedere na jej akcje” - napisano w komunikacie Belvedere, właściciela Sobieskiego.

Przed sądem w Warszawie manifestowali m.in. pracownicy zakładów w Starogardzie Gdańskim, Łańcucie, Krakowie i Kołaczkowie.

Handel-Net.pl

d1fa5zr

Podziel się opinią

Share
d1fa5zr
d1fa5zr