Trwa ładowanie...
d2kzb5o
02-11-2015 14:05

Prairie ukończy wstępne studium wykonalności kopalni w Polsce na przełomie roku

Warszawa, 02.11.2015 (ISBnews) - Prairie Mining Limited zamierza ukończyć wstępne studium wykonalności związane z budową kopalni im. Jana Karskiego, zlokalizowanej w Lubelskim Zagłębiu Węglowym, na przełomie 2015/16 r., podała spółka.

d2kzb5o

"Trzeci kwartał obfitował w ważne wydarzenia przybliżające nas do budowy kopalni węgla na Lubelszczyźnie. Do najważniejszych z nich należały pozyskanie finansowania od CD Capital i debiut na giełdach w Warszawie i Londynie. Prace nad wstępnym studium wykonalności w szybkim tempie zmierzają do końca i za kilka miesięcy opublikujemy jego wyniki. Kontynuujemy spotkania z polskimi inwestorami, którzy z dużym zainteresowaniem śledzą postępy Lublin Coal Project. Priorytetem na najbliższe miesiące jest finalizacja prac nad wstępnym studium wykonalności oraz przygotowanie oceny wpływu inwestycji na środowisko" - powiedział prezes Ben Stoikovich, cytowany w komunikacie.

Spółka w najbliższych miesiącach planuje dalsze prace przygotowawcze i analityczne związane z budową kopalni im. Jana Karskiego, zlokalizowanej w Lubelskim Zagłębiu Węglowym, podano również.

Do najważniejszych analiz będą należały:

- wstępne studium wykonalności - dokument zawierający szczegółowe założenia i projekcje finansowe i techniczne Lublin Coal Project. Studium zostanie przygotowane pod koniec 2015 r. lub w pierwszym kwartale 2016 r.,

d2kzb5o

- wykonanie podstawowych badań środowiskowych - kluczowego elementu oceny wpływu środowiskowego i społecznego, którą spółka planuje sfinalizować w 2016 r.,

- szczegółowa analiza rynkowa i marketingowa - mająca na celu dokładne opisanie potencjału sprzedaży węgla zarówno w Polsce jak i zagranicą,

- finalizacja prac nad projektem zagospodarowania złoża - jednym z najważniejszych elementów przyszłego wniosku o koncesję wydobywczą.

Całkowite zasoby węgla w złożu Lublin, oszacowane zgodnie z międzynarodowymi standardami (JORC) wynoszą 722 mln ton, w tym w kategorii 'wykazane' 333 mln ton. Planowana roczna produkcja węgla handlowego wyniesie 6 mln ton.

d2kzb5o

Łączne nakłady inwestycyjne lubelskiego projektu szacowane są na 684 mln USD. Bezpośrednie zatrudnienie w nowej kopalni znajdzie do 2 000 osób.

Prairie Mining Limited jest spółką eksploracyjno-wydobywcza realizującą projekt w Lubelskim Zagłębiu Węglowym. Spółka zakończyła program rozpoznawczy, a dokumentacja geologiczna sporządzona przez spółkę została zatwierdzona przez Ministra Środowiska. Tym samym Prairie uzyskała pierwszeństwo w ubieganiu się o koncesję wydobywczą. Dokumenty niezbędne do jej uzyskania spółka planuje złożyć do Ministerstwa Środowiska w 2016 r. Spółka zadebiutowała na rynku główny GPW we wrześniu 2015 r.

(ISBnews)

d2kzb5o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kzb5o