Trwa ładowanie...
dn5cpgq
16-03-2016 10:08

Praktiker Polska planuje emisję obligacji wartych 150 mln zł w kilku transzach

Warszawa, 16.03.2016 (ISBnews) - Praktiker Polska chce wyemitować obligacje o wartości 150 mln zł i wprowadzić je na rynek Catalyst. Program będzie podzielony na transze, z których pierwsza będzie miała wartość 50 mln zł, poinformowała spółka.

Share
dn5cpgq

Doradcą emisji jest Dom Maklerski Banku BPS.

"Pozyskane środki zamierzamy przeznaczyć na realizację celów inwestycyjnych. Pierwszy z nich to zwiększenie kapitału obrotowego spółki. Pozwoli nam to skutecznie konkurować na rynku i ugruntować naszą pozycję wśród największych podmiotów w branży DIY (do it yourself), w Polsce. Planujemy otwieranie nowych obiektów oraz remodeling naszych obecnych sklepów. Chcemy być bardziej atrakcyjni dla wszystkich, którzy nas odwiedzają i dokonują zakupów. Dodatkowo zamierzamy zainwestować w modernizację infrastruktury i systemów IT" - powiedział prezes Sławomir Parczewski, cytowany w komunikacie.

Prognozy rozwoju rynku branży DIY w Polsce zakładają w najbliższych latach dynamikę wzrostu na poziomie 4-5%. Roczna wartość sprzedaży na tym rynku wynosi ok. 40 mld zł, podano także.

Obecnie Praktiker Polska to czwarta w Polsce pod względem ilości obiektów handlowych sieć marketów wielkopowierzchniowych specjalizujących się w sprzedaży materiałów budowlano-remontowych, wyposażenia wnętrz i ogrodów oraz artykułów dla majsterkowiczów. Spółka działa w naszym kraju od 1997 roku. Posiada aktualnie 24 markety budowlane oraz sklep internetowy. Zatrudnia w całym kraju ponad 1,8 tys. pracowników.

(ISBnews)

dn5cpgq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn5cpgq
dn5cpgq