Trwa ładowanie...
d2l6lna
białoruś
17-11-2010 10:35

Prasa:Białoruś wiezie do Niemiec projekty wartości 14 mld dolarów

Białoruska prasa pisze w środę o rozpoczynającym się tego dnia we Frankfurcie nad Menem III Białoruskim Forum Inwestycyjnym. Według rządowej gazety "Respublika" Białoruś przedstawi na nim ponad 160 projektów inwestycyjnych na sumę ponad 14 mld dolarów.

d2l6lna
d2l6lna

W trakcie forum ma być podpisanych 15 umów i listów intencyjnych; według oczekiwań na Białoruś mają napłynąć bezpośrednie inwestycje na sumę 3,5 mld dolarów - pisze "Respublika".

Opozycyjna gazeta "Narodnaja Wola" informuje, że w forum weźmie udział ponad 150 przedstawicieli instytucji państwowych, dyrekcji przedsiębiorstw oraz kręgów biznesowych Białorusi. Na czele delegacji stoi premier Siarhiej Sidorski.

Forum we Frankfurcie nad Menem to kolejne w ostatnich tygodniach ważne wydarzenie w stosunkach białorusko-niemieckich. W październiku wizytę w Mińsku złożył minister spraw zagranicznym Niemiec Guido Westerwelle (wraz z szefem polskiego MSZ Radosławem Sikorskim)
. Na początku listopada w białoruskiej stolicy odbyło się gospodarcze Forum Mińskie, z udziałem szefa Urzędu Kanclerskiego Ronalda Pofalli.

d2l6lna
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l6lna