Trwa ładowanie...
d22jxh1

Prawne połączenie Alior Banku z wydzieloną częścią BPH zostało zarejestrowane

Warszawa, 04.11.2016 (ISBnews) - Z chwilą dokonania wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym, tj. 4 listopada, nastąpiło prawne połączenie Alior Banku z wydzieloną częścią Banku BPH, obejmującą jego podstawową działalność, bez portfela kredytów hipotecznych i BPH TFI. Wszystkie pozostałe produkty dla klientów indywidualnych oraz produkty dla klientów biznesowych zostały przeniesione do Alior Banku, a ich posiadacze zostali klientami Alior Banku, podał bank. Połączenie operacyjne zaplanowane jest do 31 marca 2017 roku. 

Share
d22jxh1

"Prawne połączenie Alior Banku z wydzieloną częścią Banku BPH nastąpiło w siedem miesięcy od zawarcia umowy z GE. Wszystkie prace przebiegają zgodnie z planem, a nawet go wyprzedzają. Połączenie operacyjne zamierzamy zakończyć do 31 marca 2017 roku. Dołożymy wszelkich starań, aby integracja przebiegała sprawnie i była nieodczuwalna dla klientów" - powiedział prezes Alior Banku Wojciech Sobieraj, cytowany w komunikacie.

Przejęta przez Alior Bank wydzielona część Banku BPH obejmuje bankowość detaliczną (z wyjątkiem kredytów hipotecznych dla klientów indywidualnych), bankowość dla firm, sieć placówek, Biuro Maklerskie, Kasę Mieszkaniową i znaczną część funkcji wsparcia. Do Alior Banku przeniesione zostały m.in. konta osobiste, produkty oszczędnościowe i inwestycyjne, kredyty gotówkowe i konsolidacyjne, karty kredytowe i debetowe, rachunki i kredyty Kasy Mieszkaniowej oraz produkty maklerskie. Alior Bank przejął także wszystkie produkty dla klientów biznesowych oraz klientów korporacyjnych.

"W zakresie obsługi tych produktów Alior Bank stał się następcą prawnym Banku BPH, przejmując jego wszystkie dotychczasowe prawa i obowiązki. Zmiana nie wymaga od klientów podejmowania żadnych działań. Umowy zawarte z Bankiem BPH pozostają w mocy i nie wymagają podpisywania aneksów. Nie zmieniają się również taryfy opłat i prowizji, regulaminy i tabele oprocentowania, numery rachunków bankowych, zasady funkcjonowania kart płatniczych, w tym kody PIN" - czytamy w komunikacie.

Od 4 listopada br., klienci indywidualni posiadający kredyt hipoteczny są nadal klientami Banku BPH, natomiast klienci indywidualni oraz biznesowi posiadający pozostałe produkty zostali klientami Alior Banku. Osoby posiadające zarówno kredyt hipoteczny dla klientów indywidualnych, jak i inny dowolny produkt są klientami obu banków, podano także.

d22jxh1

Alior podał, że podział Banku BPH wiąże się ze zmianami w systemach informatycznych, które skutkują przerwą w dostępie do wszystkich kanałów obsługi klientów: serwisu bankowości elektronicznej oraz mobilnej, placówek, infolinii oraz strony internetowej BPH. W tym czasie nie będą możliwe także szybkie płatności w sklepach internetowych. Przerwa w dostępie do usług bankowych dla klientów Banku BPH oraz klientów, których produkty przejął Alior Bank potrwa od 4 listopada (piątek) od godz. 18.30 do 6 listopada (niedziela) do godz. 21.00.

Alior Bank poinformował w kwietniu, że zawarł z grupą GE Capital umowę dotyczącą nabycia wydzielonej części Banku BPH. Cena za 87,23% udziałów GE w Podstawowej Działalności BPH wynosi 1,225 mld zł (z zastrzeżeniem korekt). Transakcja nie obejmuje zakupu portfela kredytów hipotecznych oraz BPH TFI.

Transakcja przybliży Alior Bank do realizacji strategicznego celu dołączenia do grona 5-6 największych banków w Polsce w ciągu kolejnych kilku lat. Sfinalizowanie transakcji planowane jest na IV kwartał 2016 r.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 40 mld zł na koniec 2015 r.

(ISBnews)

d22jxh1

Podziel się opinią

Share
d22jxh1
d22jxh1