Trwa ładowanie...

Prawnicy będą dostępni dla obywateli za darmo. Ma ruszyć darmowa pomoc prawna

Minister sprawiedliwości ma nadzieję, że ustawa o pomocy prawnej finansowanej przez państwo zacznie działać od stycznia przyszłego roku. Dziś projektem zmian w prawie zajmie się Sejm.

Prawnicy będą dostępni dla obywateli za darmo. Ma ruszyć darmowa pomoc prawnaŹródło: Fotolia
d1ofeae
d1ofeae

Minister Borys Budka mówił w radiowej Jedynce, że jeszcze w tym roku mają być zawarte umowy z adwokatami, radcami i organizacjami pozarządowymi, które zajmą się świadczeniem pomocy prawnej. Na program zagwarantowane ma być 100 mln złotych.

- Państwo Polskie będzie gwarantowało należyte opłacenie pełnomocników fachowych, tak żeby oni dostali wynagrodzenie za swoje usługi - mówił minister.

Przywilej korzystania z pomocy prawnej opłacanej przez państwo ma być ograniczony do osób korzystających z opieki społecznej, seniorów, osób z Kartą Dużej Rodziny, kombatantów i weteranów. Grupa ta to około 5 milionów ludzi. Z kolei dostęp do informacji prawnej ma być gwarantowany wszystkim obywatelom.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/m346044.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/borys-budka-nowym-ministrem-sprawiedliwosci,26,0,1781018.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Borys Budka nowym ministrem sprawiedliwości Ewa Kopacz powiedziała, że jest on 37-letnim, ale już doświadczonym prawnikiem, parlamentarzystą i samorządowcem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/113/m263025.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/artykul/zyja;z;egzekucji;jedni;na;ich;widok;placza;inni;spluwaja;i;krzycza;tak;pracuja;komornicy,69,0,1258565.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Żyją z egzekucji. Tak zarabiają komornicy Jedni na ich widok płaczą, inni spluwają i krzyczą. Poznaj tych, którzy wykonują najbardziej znienawidzony zawód świata.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/61/m322109.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prawo-spadkowe-nowe-regulacje-mniej-bolesne,189,0,1705405.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Długi spadkowe mniej bolesne dla kieszeni Zasadą nowych regulacji ma być dziedziczenie długów tylko do wysokości odziedziczonego majątku.
d1ofeae
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ofeae