Trwa ładowanie...

Prawo i Sprawiedliwość stawia warunki. Spotkanie ostatniej szansy dla Zjednoczonej Prawicy

Zjednoczona Prawica znalazła się na poważnym zakręcie. Kryzys wewnątrz koalicji może doprowadzić do zmiany układu sił w rodzimej polityce. Po godzinie 13 w siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej rozpoczęły się rozmowy dotyczące koalicji.

Share
Prawo i Sprawiedliwość stawia warunki. Spotkanie ostatniej szansy dla Zjednoczonej PrawicyŹródło: PAP
d21s8xh

Prawo i Sprawiedliwość. Spotkanie ostatniej szansy dla Zjednoczonej Prawicy

Z pojawiających się w mediach doniesień wynika, że rozstrzygnięcie kryzysu w Zjednoczonej Prawicy możemy poznać jeszcze w tym tygodniu. Wiążącym dla przetrwania koalicji w obecnym kształcie ma być poparcie przez ugrupowanie Zbigniewa Ziobry tzw. piątki dla zwierząt.

<a href="https://wiadomosci.wp.pl/jaroslaw-sellin-6356841695565441c">Jarosław Sellin</a> o posłach <a href="https://wiadomosci.wp.pl/solidarna-polska-6141230112901249c">Solidarnej Polski</a>: młodzi, perspektywiczni, ideowi

Kryzys w szeregach Zjednoczonej Prawicy rozpoczął się po głosowaniu w Sejmie nad projektem noweli ustawy dotyczącej ochrony zwierząt. Przeciwko projektowi opowiedziało się 38 posłów klubu PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski oraz dwóch posłów Porozumienia. Ponadto 15 posłów partii Jarosława Gowina wstrzymało się od głosu.

d21s8xh

Prawo i Sprawiedliwość. Spotkanie ostatniej szansy dla Zjednoczonej Prawicy

Przypomnijmy, że także wczoraj w warszawskiej siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie odbyło się wielogodzinne spotkanie dot. przyszłości Zjednoczonej Prawicy. Politycy rozjechali się bez słowa, choć rzeczniczka PiS poinformowała, że "podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach".

W spotkaniu poza szefem PiS Jarosławem Kaczyński wzięli udział m.in. premier Mateusz Morawiecki, szef klubu PiS Ryszard Terlecki, wicepremier Piotr Gliński, szef MON Mariusz Błaszczak, europosłowie Joachim Brudziński i Beata Szydło.

d21s8xh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21s8xh
d21s8xh