Trwa ładowanie...
d1ugj2b

Prawo i Sprawiedliwość stawia warunki. Spotkanie ostatniej szansy dla Zjednoczonej Prawicy

Zjednoczona Prawica znalazła się na poważnym zakręcie. Kryzys wewnątrz koalicji może doprowadzić do zmiany układu sił w rodzimej polityce. Po godzinie 13 w siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej rozpoczęły się rozmowy dotyczące koalicji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prawo i Sprawiedliwość stawia warunki. Spotkanie ostatniej szansy dla Zjednoczonej Prawicy
Prawo i Sprawiedliwość stawia warunki. Spotkanie ostatniej szansy dla Zjednoczonej Prawicy (PAP)
d1ugj2b

Prawo i Sprawiedliwość. Spotkanie ostatniej szansy dla Zjednoczonej Prawicy

Z pojawiających się w mediach doniesień wynika, że rozstrzygnięcie kryzysu w Zjednoczonej Prawicy możemy poznać jeszcze w tym tygodniu. Wiążącym dla przetrwania koalicji w obecnym kształcie ma być poparcie przez ugrupowanie Zbigniewa Ziobry tzw. piątki dla zwierząt.

Jarosław Sellin o posłach Solidarnej Polski: młodzi, perspektywiczni, ideowi

Kryzys w szeregach Zjednoczonej Prawicy rozpoczął się po głosowaniu w Sejmie nad projektem noweli ustawy dotyczącej ochrony zwierząt. Przeciwko projektowi opowiedziało się 38 posłów klubu PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski oraz dwóch posłów Porozumienia. Ponadto 15 posłów partii Jarosława Gowina wstrzymało się od głosu.

d1ugj2b

Prawo i Sprawiedliwość. Spotkanie ostatniej szansy dla Zjednoczonej Prawicy

Przypomnijmy, że także wczoraj w warszawskiej siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie odbyło się wielogodzinne spotkanie dot. przyszłości Zjednoczonej Prawicy. Politycy rozjechali się bez słowa, choć rzeczniczka PiS poinformowała, że "podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach".

Czytaj też: "Holding PiS" czy prywatny biznes? Porównaliśmy wyniki po pół roku epidemii

W spotkaniu poza szefem PiS Jarosławem Kaczyński wzięli udział m.in. premier Mateusz Morawiecki, szef klubu PiS Ryszard Terlecki, wicepremier Piotr Gliński, szef MON Mariusz Błaszczak, europosłowie Joachim Brudziński i Beata Szydło.

d1ugj2b

Podziel się opinią

Share
d1ugj2b
d1ugj2b