Trwa ładowanie...
dg2c0g4
dg2c0g4

Premier Kopacz zleciła zbadanie działań banków w kontekście zmian kursów CHF

Warszawa, 20.01.2015 (ISBnews) -  Premier Ewa Kopacz zwróciła się do przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Andrzeja Jakubiaka oraz prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Adama Jassera o zbadanie działań podejmowanych przez banki dotyczących zmian ogólnych warunków kredytów denominowanych w walutach obcych, które związane są ze zmianami stóp procentowych franka szwajcarskiego, podała Kancelaria Premiera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dg2c0g4

"Celem jest sprawdzenie, czy działania te nie naruszają prawnie chronionych interesów kredytobiorców-konsumentów" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie premier Ewa Kopacz poleciła przewodniczącemu KNF i ministrowi finansów Mateuszowi Szczurkowi podniesienie tej kwestii na dzisiejszym posiedzeniu Komitetu Stabilności Finansowej, które zaplanowane jest na godzinę 14:00.

Bank Centralny Szwajcarii zaskoczył w czwartek 15 stycznia rynki finansowe, rezygnując z minimalnego kursu CHF wobec EUR, co spowodowało m.in. spadki na giełdach i znaczące obniżenie kursu CHC/PLN. SBC obniżył także przedział dla trzymiesięcznej stopy LIBOR CHF o 50 pb do -1,25%/-0,25% z -0,75%/0,25% wcześniej.

(ISBnews)

dg2c0g4

Podziel się opinią

Share
dg2c0g4
dg2c0g4