Trwa ładowanie...
dpmh6vy
dpmh6vy

Premier Kopacz zleciła zbadanie działań banków w kontekście zmian kursów CHF

Warszawa, 20.01.2015 (ISBnews) -  Premier Ewa Kopacz zwróciła się do przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Andrzeja Jakubiaka oraz prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Adama Jassera o zbadanie działań podejmowanych przez banki dotyczących zmian ogólnych warunków kredytów denominowanych w walutach obcych, które związane są ze zmianami stóp procentowych franka szwajcarskiego, podała Kancelaria Premiera.
Share
dpmh6vy

"Celem jest sprawdzenie, czy działania te nie naruszają prawnie chronionych interesów kredytobiorców-konsumentów" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie premier Ewa Kopacz poleciła przewodniczącemu KNF i ministrowi finansów Mateuszowi Szczurkowi podniesienie tej kwestii na dzisiejszym posiedzeniu Komitetu Stabilności Finansowej, które zaplanowane jest na godzinę 14:00.

Bank Centralny Szwajcarii zaskoczył w czwartek 15 stycznia rynki finansowe, rezygnując z minimalnego kursu CHF wobec EUR, co spowodowało m.in. spadki na giełdach i znaczące obniżenie kursu CHC/PLN. SBC obniżył także przedział dla trzymiesięcznej stopy LIBOR CHF o 50 pb do -1,25%/-0,25% z -0,75%/0,25% wcześniej.

(ISBnews)

dpmh6vy

Podziel się opinią

Share
dpmh6vy
dpmh6vy