Trwa ładowanie...
d3c3gw9

Premier: mam nadzieję, że ultimatum wobec Grabarczyka nie będzie zrealizowane

Premier Donald Tusk ma nadzieję, że
ultimatum jakie postawił ministrowi infrastruktury Cezaremu
Grabarczykowi nie zostanie zrealizowane.

d3c3gw9
d3c3gw9

Tusk zapowiedział wcześniej, że jeśli Grabarczyk nie rozstrzygnie kwestii finansowania i rozpoczęcia robót na dwóch kluczowych odcinkach autostrady A2, będzie musiał pożegnać się ze stanowiskiem.

_ Każdy minister mojego rządu może spodziewać się dymisji każdego dnia, jeśli to, na co się umówiliśmy nie będzie wykonane _- powiedział Tusk na wtorkowej konferencji w Stalowej Woli.

Jak zaznaczył, minister infrastruktury wspólnie z nim ustalił terminy, a jednym z kluczowych jest "w pełni wystarczające finansowanie kluczowych odcinków autostrad A1 i A2".

_ O tempo budowy A4, po tym co minister Grabarczyk mi powiedział, byłem od kilku miesięcy spokojny, do czasu EURO 2012 _ - dodał szef rządu.

d3c3gw9

Premier przyznał, że najtrudniejsze fragmenty autostrady A2 to Świecko-Nowy Tomyśl i Konotopa-Stryków.

_ Wszystko na to wskazuje, że finansowe dopięcie będzie w czerwcu załatwione i wtedy minister będzie dalej budował. Na razie załatwia sprawy administracyjno-finansowe, a później muszą dojechać maszyny _ - dodał Tusk.

Pytany, co stanie się jeśli sprawa finansowania autostrady A2 nie zostanie załatwiona w czerwcu, premier odpowiedział, że jeśli Grabarczyk "w czerwcu nie dopnie spraw związanych z finansowaniem, to podzieli los tych, którzy nie dopinają innych rzeczy też, czyli...".

_ Mam nadzieję, że ta przestroga nie będzie zrealizowana _ - dodał szef rządu.

W Rzeszowie szef resortu infrastruktury powiedział, że wszystkie zadania związane z budową i finansowaniem kluczowych odcinków autostrady A2, jakie postawił przed nim premier, uda się wykonać.

d3c3gw9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c3gw9