Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski został Finansistą Roku 2014
Warszawa, 17.03.2015 (ISBnews) - Prezes Najwyższej Izby Kontroli (NIK) Krzysztof Kwiatkowski otrzymał od tygodnika "Gazeta Finansowa" tytuł Finansisty Roku 2014 za odwagę, zdecydowanie i konsekwencję w kontrolowaniu najważniejszych instytucji państwowych, polityków i administracji. Kapituła przyznała również siedem wyróżnień Finansista Roku 2014 oraz 6 nagród Finansowa Marka Roku 2015. Agencja ISBnews była partnerem medialnym gali rozdania nagród.
17.03.2015 | aktual.: 14.12.2015 13:31
"Prezes NIK ujawnia aferę za aferą i nie obawia się konsekwencji. Raporty o sześciolatkach, podsłuchach, infrastrukturze, wypłatach rent i emerytur zmuszają rządzących do podejmowania działań i naprawy sytuacji. Dzięki aktywności NIK podatnicy wreszcie mają instytucję, która kontroluje, na co i w jaki sposób wydaje się ich pieniądze" - powiedział redaktor naczelny "Gazety Finansowej" Piotr Bachurski, cytowany w komunikacie.
Kapituła przyznała również siedem wyróżnień Finansista Roku 2014.
Wyróżnienia Finansista Roku 2014 otrzymali: Kapsch Telematic Services, operator systemu viaTOLL - "za sprawne zarządzanie systemem, który przynosi miliardy złotych na budowę i utrzymanie dróg"; Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - "za sukces we wdrażaniu funduszy unijnych przez polskich przedsiębiorców, wkład w budowanie innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki oraz przygotowanie Polski do efektywnego wykorzystania środków w perspektywie finansowej UE 2014-2020"; Pedro Pereira da Silva, Chief Operations Officer Grupy Jeronimo Martins, Country Manager na Polskę - "za umocnienie 'Biedronki' na pozycji lidera wśród sieci handlowych na polskim rynku oraz za konsekwencję w realizacji celów społecznych"; Leszek Świętochowski, prezes Agencji Nieruchomości Rolnych -"za skuteczną restrukturyzację i prywatyzację gruntów rolnych oraz inwestycyjnych należących do Skarbu Państwa, za aktywną rolę w promocji przedsiębiorczości na obszarach rolniczych"; Marvipol - "za
doskonałe wyniki finansowe i konsekwentne umacnianie swojej pozycji w segmencie deweloperskim i motoryzacyjnym"; Podyplomowe Studia "Bezpieczeństwo Energetyczne" Collegium Civitas - "za wprowadzone przez prestiżową prywatną uczelnię Collegium Civitas studia podyplomowe, które pomagają wykształcić fachowców, których potrzebuje polski biznes"; Tomasz Pietryga, kierownik działu prawnego "Rzeczpospolitej" -"za ciekawe i zrozumiałe podejście do problematyki prawniczej, prezentowanej na łamach 'Rzeczpospolitej'".
Tygodnik przyznał także 6 nagród Finansowa Marka Roku 2015.
W kategorii "leasing" Finansową Marką Roku 2015 został Europejski Fundusz Leasingowy SA "za silną pozycję marki na rynku leasingu zbudowaną dzięki stabilnemu rozwojowi firmy i ofercie dopasowanej do zmieniających się potrzeb przedsiębiorców". W kategorii "dom maklerski Finansową Marką roku 2015 został Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska "za zbudowanie wyrazistej marki instytucji finansowej promującej edukację finansową oraz za umocnienie pozycji lidera rynku kontraktów terminowych". W kategorii "ubezpieczenia" nagrodę otrzymał Link4 - "za stabilny rozwój marki oraz za najwyższej jakości usługi w ubezpieczeniach direct". W kategorii "pożyczka gotówkowa" nagrodę otrzymał Provident - "za stworzenie przejrzystej, odpowiedzialnej i bezpiecznej oferty pożyczkowej dla klientów indywidualnych i małych firm. W kategorii "zarządzanie należnościami" nagrodę otrzymał Krajowy Rejestr Długów "za stworzenie skutecznego i bezkosztowego modelu windykacji dla sektora MSP". W
kategorii "doradztwo finansowe" nagrodę otrzymał Open Finance - "za zbudowanie nowoczesnej i otwartej na innowacje marki na rynku doradztwa finansowego".
"Gazeta Finansowa" istnieje na rynku od 16 lat. Tygodnik informuje o istotnych wydarzeniach w polskiej i światowej gospodarce niemal od początku funkcjonowania w Polsce wolnego rynku.
(ISBnews)