Trwa ładowanie...

Prezes włocławskiego Anwilu z grupy PKN Orlen złożył rezygnację

Dotychczasowy prezes włocławskiego Anwilu z grupy PKN Orlen Krzysztof Wasielewski złożył rezygnację. Do pełnienia obowiązków szefa spółki rada nadzorcza delegowała czasowo Piotra Chełmińskiego, członka zarządu płockiego koncernu ds. rozwoju i energetyki.

Prezes włocławskiego Anwilu z grupy PKN Orlen złożył rezygnacjęŹródło: Materiały prasowe
dg3c27d
dg3c27d

Anwil poinformował w piątek, że Wasielewski złożył rezygnację ze stanowiska prezesa w czwartek, "podając jako powód swej decyzji sprawy osobiste".

Jak wyjaśnił Anwil, rada nadzorcza "kierując się dobrem spółki oraz dbałością o ciągłość zarządzania" oddelegowała do pełnienia funkcji prezesa "na okres do trzech miesięcy" Piotra Chełmińskiego, który jest przewodniczącym rady i jednocześnie członkiem zarządu PKN Orlen ds. rozwoju i energetyki.

Obecnie w skład zarządu Anwilu wchodzą: Piotr Chełmiński - czasowo pełniący funkcję prezesa oraz Arkadiusz Banaszek i Krzysztof Dzuba jako członkowie.

Wasielewski, absolwent wydziału organizacji i zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz wydziału zarządzania w Wyższej Szkole Menedżerskiej, był prezesem włocławskiego Anwilu od maja 2012 r. Zastąpił na tym stanowisku pełniącego obowiązki szefa spółki Krzysztofa Dzubę, który pozostał w zarządzie, będąc jednocześnie dyrektorem ds. finansowych.

dg3c27d

Wcześniej, od 1998 r. Wasielewski pełnił funkcję dyrektora generalnego Smurfit Kappa Paper Sack Polska, a w latach 2008-11 był prezesem Mondi Corrugated Packaging.

Anwil we Włocławku jest spółką, w której PKN Orlen ma 100 proc. udziałów. Anwil, jako jedyny podmiot w Polsce, produkuje suspensyjny polichlorek winylu, wykorzystywany m.in. do produkcji granulatów, profili budowlanych, rur wodociągowych i kanalizacyjnych, a także drobnego sprzętu medycznego. Spółka jest też producentem nawozów azotowych - saletry amonowej i saletrzaku.

dg3c27d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg3c27d