Prezydent: będę robił wszystko, by ograniczyć bezrobocie

Prezydent Lech Kaczyński zapowiedział w
poniedziałek, że będzie robił wszystko, by przeciwdziałać
bezrobociu. Moim głównym celem jest ochrona miejsc pracy -
podkreślił.

Prezydent: będę robił wszystko, by ograniczyć bezrobocie

Prezydent Lech Kaczyński zapowiedział w poniedziałek, że będzie robił wszystko, by przeciwdziałać bezrobociu. _ Moim głównym celem jest ochrona miejsc pracy __ _ - podkreślił.

O konieczności ochrony miejsc pracy prezydent mówił podczas uroczystości wręczenia wyróżnień dla 14 firm przyjaznych pracownikom. Nagrody zostały przyznane w ramach II edycji ogólnopolskiej Akcji Certyfikacyjnej, prowadzonej przez NSZZ "Solidarność".

We wtorek po południu odbędzie się w Pałacu Prezydenckim szczyt społeczny zorganizowany przez Lecha Kaczyńskiego. To już drugie takie spotkanie. We wtorek głównym tematem rozmów będzie przeciwdziałanie bezrobociu oraz wykorzystanie środków unijnych do walki z kryzysem.

Prezydent podkreślił w poniedziałek, że w czasach kryzysu bardzo ważne jest prowadzenie dialogu społecznego, a jego głównym tematem powinna być ochrona miejsc pracy.

_ Będę robił wszystko, a dialog społeczny ma tutaj olbrzymią rolę, żeby bezrobocie możliwie ograniczyć. To dzisiaj moje podstawowe przesłanie _- zaznaczył.

Prezydent porównał bezrobocie do "choroby", którą trzeba jak najszybciej zwalczyć.
_ Głównym moim celem (...) jest robienie wszystkiego, żeby ta choroba, jeżeli już ma się nieco pogłębić, pogłębiła się jak najmniej. To nasz wspólny narodowy obowiązek _- podkreślił.

Bezrobocie to nie tylko nieszczęście setek tysięcy czy milionów ludzi (...), to nieszczęście dla narodu, to przestępczość, to patologia - dodał.

Celem Akcji Certyfikacyjnej, prowadzonej przez "Solidarność" było wyłonienie pracodawców przyjaznych pracownikom oraz promowanie dobrych praktyk w zakładach pracy. Do konkursu zgłoszono 29 firm, z których wyłoniono 14 zwycięzców.

Wśród nich znalazły się: PKP Przewozy Regionalne, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Koszalinie oraz kopalnia wapienia "Morawica". Spółki będą mogły dysponować certyfikatem przez trzy lata.

Przy ocenie zgłoszonych do konkursu kandydatów brano pod uwagę m.in: liczbę osób zatrudnionych w zakładzie, stopień przynależności pracowników do związków zawodowych oraz dotychczasowe opinie Państwowej Inspekcji Pracy na temat firmy.

Źródło artykułu:PAP
bezrobocieprezydentpraca

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (12)