Trwa ładowanie...
d3t45d4

Prezydent popiera rządowy program na rzecz rozwoju Śląska (krótka)

Prezydent Bronisław Komorowski wyraził poparcie dla rządowego programu na rzecz rozwoju Śląska. W piątek po spotkaniu z samorządowcami w Katowicach poinformował, że w tej sprawie rozmawiał z premier Ewą Kopacz. Szczegóły mają być znane w marcu.

Share
d3t45d4

Prezydent dodał, że spotkanie z samorządowcami było poświęcone temu "jak można poszerzyć program adresowany dla Śląska".

"Jestem po rozmowie z panią premier, że rząd dokona dodatkowego wysiłku na rzecz Śląska, szukając rozwiązań, a także środków na zasadzie decyzji centralnej wykraczającej poza kontrakt śląski. W związku z czym w marcu można się spodziewać prezentacji tego programu, który można by nazwać +kontrakt regionalny plus+" - powiedział Komorowski.

"Jestem przekonany, że wspólnym wysiłkiem zostanie zbudowany atrakcyjny i adekwatny do potrzeb i możliwości program adresowany do Śląska" - dodał.

d3t45d4

Rządowy program reindustrializacji Śląska ma być tworzony przy udziale samorządów i opierać się na perspektywicznych branżach. Mają to być m.in. motoryzacja i technologie energetyczne, nowe materiały, przetwórstwo zasobów. Rozważane jest np. tworzenie lokalnych parków przemysłowych.

7 stycznia premier powołała międzyresortowy zespół ds. wzmocnienia potencjału przemysłowego Śląska i Małopolski, w skład którego wchodzi siedmiu wiceministrów.

d3t45d4

Podziel się opinią

Share
d3t45d4
d3t45d4