Trwa ładowanie...
d2vkna8
wojsko
22-04-2013 14:22

Prezydent spotkał się z kandydatami na dowódców wojskowych (komunikat)

...

d2vkna8
d2vkna8

22.04. Warszawa - BBN informuje:

W nadchodzących miesiącach kończą się trzyletnie kadencje najwyższych dowódców wojskowych: szefa Sztabu Generalnego WP, dowódców rodzajów sił zbrojnych, dowódcy operacyjnego oraz szefa Inspektoratu Wsparcia. W związku z tym prezydent Bronisław Komorowski uruchomił procedury mianowania i wyznaczania nowych dowódców.

W poniedziałek, 22 kwietnia br., prezydent spotkał się - w obecności ministra obrony narodowej oraz szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego - z kandydatem na stanowisko szefa Sztabu Generalnego WP gen. broni Mieczysławem Gocułem oraz kandydatem na stanowisko dowódcy operacyjnego Sił Zbrojnych gen. dyw. Markiem Tomaszyckim.

Obecne mianowanie i wyznaczenie na dwa powyższe stanowiska odbywa się z uwzględnieniem nowych wyzwań, jakie stoją zarówno przed Sztabem Generalnym, jak i Dowództwem Operacyjnym w związku z przygotowywaną reformą systemu kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi. W jej rezultacie Sztab Generalny będzie głównym organem ministra obrony narodowej w zakresie planowania strategicznego, a Dowództwo Operacyjne - głównym organem w zakresie użycia wojsk w operacjach.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2vkna8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vkna8