Trwa ładowanie...
dkxrnwq

Prezydent spotkał sie z szefem NBP ws. wejścia Polski do strefy euro

07.03. Warszawa (PAP) - Wnioski z posiedzenia Rady Gabinetowej poświęconej wypełnieniu przez Polskę kryteriów członkostwa w strefie euro były głównym tematem czwartkowego spotkania...

Share
dkxrnwq

07.03. Warszawa (PAP) - Wnioski z posiedzenia Rady Gabinetowej poświęconej wypełnieniu przez Polskę kryteriów członkostwa w strefie euro były głównym tematem czwartkowego spotkania prezydenta Bronisława Komorowskiego z prezesem NBP Markiem Belką - poinformowano na stronie internetowej prezydenta.

Według komunikatu prezydent rozmawiał z prezesem Narodowego Banku Polskiego "o korzyściach z wypełnienia przez Polskę kryteriów z Maastricht oraz o dodatkowych działaniach potrzebnych do zwiększenia konkurencyjności polskiej gospodarki, tak aby po ewentualnym wejściu do strefy euro była ona zdolna do funkcjonowania we wspólnym obszarze walutowym".

Posiedzenie Rady Gabinetowej odbyło się 26 lutego. Bronisław Komorowski i premier Donald Tusk zgodzili się wówczas, że do 2015 r. Polska powinna spełnić kryteria niezbędne do przyjęcia euro. Obaj uważają, że spełnienie przez Polskę tych kryteriów jest ważniejsze od wyznaczania daty wejścia do eurolandu.

Prezydent zapowiedział wtedy, że w sprawie przygotowań Polski do przyjęcia euro spotka się z kierownictwem NBP, Radą Polityki Pieniężnej oraz partiami politycznymi, którym będzie proponował przyjęcie strategii w tej kwestii.(PAP)

par/ jra/ ana/

dkxrnwq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkxrnwq
dkxrnwq