Trwa ładowanie...

Prezydent szuka ekspertów; zgłoszenia do 10 maja

Do 10 maja do Kancelarii Prezydenta swoje kandydatury zgłaszać mogą młodzi
doktorzy, doktoranci i specjaliści, którzy chcieliby zostać prezydenckimi ekspertami.

Share
Prezydent szuka ekspertów; zgłoszenia do 10 majaŹródło: PAP/Jacek Turczyk
d2b581j

Do 10 maja do Kancelarii Prezydenta swoje kandydatury zgłaszać mogą młodzi doktorzy, doktoranci i specjaliści, którzy chcieliby zostać prezydenckimi ekspertami. Do udziału w programie eksperckim zaproszonych zostanie od 5 do 10 osób.

Jak podkreśla Kancelaria Prezydenta, program skierowany jest do ekspertów specjalizujących się w dziedzinach szczególnie istotnych z punktu widzenia urzędu głowy państwa, takich jak: polityka zagraniczna, wzrost gospodarczy i konkurencyjność polskiej gospodarki, system stanowienia i egzekwowania prawa, system polityki rodzinnej, nowoczesny system bezpieczeństwa oraz nowoczesny patriotyzm.

Zainteresowani kandydaci mogą nadsyłać swoje zgłoszenia do 10 maja. Eksperci zostaną wybrani do 15 lipca, a roczną, odpłatną współpracę z Kancelarią rozpoczną w październiku.

Kancelaria Prezydenta zaznacza, że celem II edycji Prezydenckiego Programu Eksperckiego - Laboratorium Idei jest "wykorzystanie potencjału intelektualnego i doświadczenia specjalistów różnych dziedzin nauki na rzecz rozwoju i modernizacji Polski oraz wsparcia merytorycznego Kancelarii Prezydenta RP". Program ma też na celu umożliwienie ekspertom "praktycznego wykorzystania własnych kompetencji i doświadczeń w ramach Kancelarii".

W pierwszej edycji w rekrutacji wzięło udział 201 osób (101 kobiet, 100 mężczyzn), spośród których 10 osób zostało wybranych do współpracy z Kancelarią Prezydenta.

(AS)

d2b581j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b581j
d2b581j