Trwa ładowanie...
urzednicy
29-09-2009 11:05

Prezydent Warszawy rozdaje nagrody

Prezydent Warszawy, która jeszcze w lipcu obiecywała "zaciskanie pasa", właśnie przyznała siedmiu szefom miejskich spółek nagrody.

Prezydent Warszawy rozdaje nagrody
d2n5iw1
d2n5iw1

Prezydent Warszawy, która jeszcze w lipcu obiecywała "zaciskanie pasa", właśnie przyznała siedmiu szefom miejskich spółek nagrody za 2008 rok - pisze "Życie Warszawy". Łącznie dostali oni ponad 250 tysięcy złotych

Najwięcej, bo po 46,5 tysięcy złotych, otrzymali prezesi: Metra Warszawskiego Jerzy Lejk, Tramwajów Warszawskich Krzysztof Karos i Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Michał Machlejd. Wszyscy nagrodzeni prezesi wypracowali świetne wyniki finansowe, realizowali inwestycje, które poprawiają jakość usług świadczonych wobec mieszkańców - tłumaczy rzecznik ratusza Tomasz Andryszczyk. Wśród argumentów, przemawiających za wręczeniem wysokich nagród wymieniono działania na rzecz trzeźwości w pracy, oszczędności wynikające z opóźnienia dostawy wagonów metra i uruchomienie nowego działu wyrobów kwiaciarskich.

Specjaliści uważają, że pieniądze przyznane na nagrody zostały wyrzucone w błoto. Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha nazywa absurdem przyznawanie premii za coś, co należy do obowiązków prezesa. - Na przykład wychowanie w trzeźwości reguluje ustawa. To żaden powód do przyznania nagrody - dodaje Sadowski Radni z PiS i SLD już zapowiadają, że złożą interpelację w sprawie przyznanych premii.

d2n5iw1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2n5iw1