Trwa ładowanie...

Problemy z transmisją meczów Euro 2016 w aplikacji Ipla. Polsat nabrał wody w usta

Problemy z transmisją meczów Euro 2016 w aplikacji Ipla. Polsat nabrał wody w usta

Share
Problemy z transmisją meczów Euro 2016 w aplikacji Ipla. Polsat nabrał wody w ustaFot: Grupa Polsat
d3gvoxw

Bardzo niska jakość obrazu, włączające się co chwilę buforowanie, a nawet zupełnie niedziałająca usługa - wiele osób, które zdecydowały się zapłacić 99 zł za możliwość oglądania wszystkich meczów Euro 2016 za pośrednictwem platformy Ipla Grupy Polsat, żałuje swojej decyzji, dając upust swojej wściekłości w internecie. Koncern medialny Zygmunta Solorza-Żaka na razie udaje, że sprawy nie ma. Finanse WP już w niedzielę rano poprosiły rzeczniczkę Cyfrowego Polsatu Olgę Zomer o odpowiedź na kilka pytań o działanie platformy Ipla, ale długo nie nadeszła żadna odpowiedź. Efektu nie dał kontakt telefoniczny z rzeczniczką w poniedziałek - Olga Zomer nie chciała się w tej sprawie wypowiadać i obiecała przesłanie odpowiedzi drogą mailową. Firma nie opublikowała też żadnego komunikatu na swojej stronie.

Bardzo skąpy komunikat rzeczniczki Cyfrowego Polsatu pojawił się w naszej skrzynce mailowej dopiero w poniedziałek po południu:

"Sprawdzamy, co mogło być źródłem ewentualnych problemów technicznych. Prosimy naszych abonentów o nadsyłanie szczegółowego opisu problemów na pomoc@ipla.pl, żeby precyzyjnie zidentyfikować, co mogło być powodem niedogodności" - brzmi odpowiedź Olgi Zomer.

d3gvoxw

Z wypowiedzi tej wynika, że operator Ipli nie wie, z czego wynikały zaistniałe problemy, dlatego nie wiadomo, kiedy uda się je rozwiązać. Co więcej, mowa jest o "ewentualnych" problemach technicznych, czyli Cyfrowy Polsat albo ich występowania nie stwierdził, albo nie chce przyznać się do błędu. Bez odpowiedzi pozostało pytanie o to, czy osobom, które wykupiły usługę i nie mogły z niej korzystać, zostanie zaoferowana jakaś rekompensata.

Cyfrowy Polsat, który jest operatorem platformy Ipla, w satysfakcjonujący sposób nie odpowiada samym użytkownikom na pytania o problemy z usługą, ograniczając się do zapewnień, że "pracuje nad rozwiązaniem problemów".

Przedstawiciele witryny należącej do Polsatu nie udzielają informacji, kiedy i czy kłopoty się skończą. Jak mantrę powtarza użytkownikom jedynie, że „pracuje nad rozwiązaniem problemów”. Przypomnijmy, że 99 zł za oglądanie Euro 2016 muszą płacić także abonenci Cyfrowego Polsatu.

Wykupienie za 99 zł pakietu w Ipli miało być rozwiązaniem problemu z dostępnością transmisji meczów Euro 2016 w ogólnodostępnych kanałach telewizyjnych. Na etapie fazy grupowej mistrzostw, TVP i Polsat pokazują tylko po jednym meczu dziennie w otwartych kanałach, a także wszystkie mecze polskiej reprezentacji.

Jak się jednak okazuje, istnieje możliwość oglądania meczów Euro 2016 za darmo, ale warunkiem jest odbieranie niemieckiego kanału ZDF, który za darmo dostępny jest na platformie nc+ oraz w wielu kablówkach. Dla takich osób wykupienie usługi Ipla Euro 2016 oznacza tylko dostęp do polskiego komentarza meczów, o ile usługa działa.

d3gvoxw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gvoxw
d3gvoxw