Trwa ładowanie...

Producent Teflonu zapłaci gigantyczne odszkodownie. Przed DuPont jeszcze 3,4 tys. spraw

Ponad 5 milionów dol. zapłaci producent patelni teflonowych DuPont Amerykaninowi choremu na raka.

Share
Producent Teflonu zapłaci gigantyczne odszkodownie. Przed DuPont jeszcze 3,4 tys. sprawFot: Health Gauge/CC/Flickr
d2ka0hi

*Producent patelni teflonowych firma DuPont zapłaci ponad 5,1 mln dol. Amerykaninowi, który w wyniku działania toksycznej substancji wykorzystywanej do produkcji Teflonu zachorował na raka jąder. *

Proces przeciwko DuPont trwał zaledwie pięć tygodni. Ława przysięgłych stwierdziła, że producent teflonowych patelni dopuścił się zaniedbania w jednej ze swoich fabryk - podaje Reuters.

Wykorzystywana w produkcji substancja C-8 miała wyciec z zakładów i przedostać się do wody pitnej. To wywołało nowotwór u Davida Freemana z Ohio. 5,1 miliona dolarów zadośćuczynienia zapłacić ma Chemours Co, spółka wydzielona z DuPont i odpowiedzialna za chemię.

d2ka0hi

Producent Teflonu zamierza odwołać się od wyroku, a także domagać się odszkodowania za zniesławienie wydaniem takiego wyroku. To jednak niejedyna sprawa o odszkodowanie DuPont. Jak przypomina Reuters, firma ma już na swoim koncie przegrany proces z Amerykanką Cynthią Salitsky, która udowodniła, że C-8 wywołała u niej nowotwór. Wówczas koncern musiał wypłacić poszkodowanej 1,6 mln dol.

Problemów DuPont ma jednak znacznie więcej. W tej chwili koncern pozwało ponad 3,4 tys. osób, które również mają być ofiarami chorób wywołanych przez C-8, czyli przez kwas perfluorooktanowy zwany także PFOA.

d2ka0hi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ka0hi
d2ka0hi