Trwa ładowanie...
d4em4ym

Produkcja budowlana w '14 wzrośnie jednocyfrowo - PMR

...

d4em4ym

23.04. Warszawa (PAP) - Produkcja budowlana w 2014 r., w porównaniu do 2013 r., wzrośnie jednocyfrowo - oczekuje firma badawcza PMR.

"Wszystko wskazuje na to, że rok 2014 będzie przełomowym okresem dla branży budowlanej. Wahające się pomiędzy plusem i minusem dynamiki w poszczególnych kategoriach budowlanych wraz z biegiem czasu będą się stabilizować i ostatecznie 2014 rok zakończy się jednocyfrowym wzrostem" - napisano w raporcie.

W ocenie analityków PMR, pierwszym pozytywnym zwiastunem dla budownictwa jest poprawiająca się sytuacja na rynku cementu. Stabilizuje się także sytuacja finansowa w spółkach budowlanych.

"(...) procesy uzdrawiające portfele zamówień spółek oraz rozsądniejsze i bardziej wyważone podejście do wycen w przypadku nowych przedsięwzięć w 2014 zaowocuje nieco zdrowszym rozłożeniem ryzyk, a przez to lepszymi wynikami firm budowlanych" - napisano.

d4em4ym

"Także coraz jaśniej rysuje się przyszłość inwestycji infrastrukturalnych. Dla budownictwa kolejowego nadchodzi okres intensywnego kończenia projektów z poprzedniego budżetu, zaś nowe projekty drogowe obecnie znajdują się w fazie przetargowej i oczekują na rozstrzygnięcie. Budżet unijny wspomoże także niebawem obiekty kubaturowe użyteczności publicznej czy też prace o charakterze hydrotechnicznym" - dodano. (PAP)

nik/ jtt/

d4em4ym
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4em4ym