Trwa ładowanie...
dyx1nl1

Prof. Kamil Zaradkiewicz znalazł pracę w Ministerstwie Sprawiedliwości

Jedna wypowiedź wystarczyła, by były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński zdegradował na początku 2016 roku prof. Kamila Zaradkiewicza. W obronie profesora stanął wówczas PiS. I wszystko wskazuje na to, że znalazł dla profesora nową posadę - w ministerstwie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prof. Kamil Zaradkiewicz znalazł pracę w Ministerstwie Sprawiedliwości
(Eastnews, Fot: KAROL SEREWIS)
dyx1nl1

Jedna wypowiedź wystarczyła, by były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński zdegradował na początku 2016 roku prof. Kamila Zaradkiewicza. W obronie profesora stanął wówczas PiS. I wszystko wskazuje na to, że rząd znalazł dla profesora nową posadę - w ministerstwie.

Zaradkiewicz został zdegradowany po jednym z udzielonych wywiadów. Powiedział wtedy, że orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego nie zawsze są ważne i ostateczne.

Wypowiedź nie spodobała się prezesowi Trybunału, którym wówczas był Andrzej Rzepliński. Zaradkiewicz najpierw dostał zakaz wypowiedzi do mediów, potem poproszono go o odejście z Trybunału oraz stanowiska szefa działu analiz i studiów

dyx1nl1

W obronie profesora stanęli pracownicy Uniwersytetu Warszawskiego, a także sześciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Prawo i Sprawiedliwość wysłało w tej sprawie pisma do Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Jednak Trybunał Konstytucyjny był nieugięty. I uznał, że wypowiedzi dyrektora Zaradkiewicza były nieprofesjonalne i naruszyły standardy służby publicznej.

Teraz Zaradkiewicz trafił do Departamentu Prawa Administracyjnego w Ministerstwie Sprawiedliwości.

prof. Zaradkiewicz się odnalazł. Do tej pory cywilista i konstytucjonalista. Obecnie - dyrektor departamentu prawa administracyjnego w MS pic.twitter.com/y8i9oumn5b -- Krzysztof Paczkowski (@K_Paczkowski) 7 kwietnia 2017

dyx1nl1

Podziel się opinią

Share
dyx1nl1
dyx1nl1