Trwa ładowanie...
d3aksvz

Prognozy dotyczące rynku pracy pogorszyły się - CBOS

03.04. Warszawa (PAP) - Oczekiwania dotyczące sytuacji na rynku pracy pogorszyły się względem zeszłego roku - wynika z badań przeprowadzonych w marcu przez CBOS. Odsetek...

d3aksvz

03.04. Warszawa (PAP) - Oczekiwania dotyczące sytuacji na rynku pracy pogorszyły się względem zeszłego roku - wynika z badań przeprowadzonych w marcu przez CBOS. Odsetek respondentów spodziewających się pogorszenia sytuacji wzrósł o 9 pkt. proc. do 46 proc., zaś oczekujących poprawy spadł o 3 pkt. proc. do 8 proc.

"Prawie połowa badanych (46 proc., wzrost o 9 punktów) przewiduje, że sytuacja w tym zakresie zmieni się na gorsze, w tym 10 proc. spodziewa się radykalnego pogorszenia. Niemal dwie piąte respondentów (39 proc.) jest zdania, że w ciągu roku sytuacja na krajowym rynku pracy nie ulegnie zmianie" - wynika z raportu CBOS.

"Osoby uważające, że raczej się ona poprawi, stanowią 8 proc. ogółu (spadek o 3 punkty procentowe w stosunku do poprzedniego pomiaru)" - dodano.

Napisano także, że obecne prognozy są wciąż lepsze od uzyskanych w marcu 2009 roku, kiedy to obawy Polaków związane z kryzysem finansowym były najsilniejsze. Dodano jednak, że w zestawieniu z danymi z pozostałych lat wypadają o wiele gorzej.

"W porównaniu z rokiem 2008, kiedy optymizm Polaków wyrażany w kontekście prognozowanych zmian na krajowym rynku pracy był największy, odnotowujemy wyraźny jego spadek (o 26 punktów procentowych) oraz zdecydowany wzrost pesymizmu (o 39 punktów)" - napisano. (PAP)

pfm/ ana/

d3aksvz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3aksvz