Trwa ładowanie...
d2atut0

Program 75+. Rząd dorzucił 100 mln zł na darmowe leki dla seniorów

730 mln zł, czyli prawie o 100 mln zł więcej niż w bieżącym roku, zostanie przeznaczone w 2019 r. na rządowy program 75+. Oznacza to, że powiększy się lista bezpłatnych leków dla seniorów, ale przepisywać je będą mogli wciąż tylko lekarze rodzinni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Będą dodatkowe środki na bezpłatne leki dla seniorów
Będą dodatkowe środki na bezpłatne leki dla seniorów (Fotolia)
d2atut0

Jak przypomina "Super Express", Prawo i Sprawiedliwość obiecywało wszystkie leki za darmo dla starszych osób, ale gdy objęło władzę, lista leków z pełną refundacją okazała się dość krótka.

W przyszłym roku zostanie to częściowo naprawione, bo na program 75+ przeznaczono dodatkowe 100 mln zł. To oznacza, że lista darmowych leków rozszerzy się.

Wideo: Nawet co setny lek w Polsce to podróbka. Eksperci ostrzegają

Rząd pozostał nieugięty w kwestii uprawnień lekarzy do wypisywania recept na darmowe leki. Pomimo apeli, by uprawnienia takie nadać także lekarzom specjalistom, darmowe leki nadal będą mogli wypisywać tylko lekarze rodzinni.

d2atut0

Czytaj też: Leki refundowane. Ministerstwo Zdrowia publikuje listę, a potem w panice ją zmienia

Dodatkowo zmieniono zasady programu Opieka 75+. - Od 2019 roku program będzie skierowany nie tylko to osób samotnych w wieku 75 lat i więcej, ale też do seniorów, którzy mają rodziny - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2atut0

Podziel się opinią

Share
d2atut0
d2atut0