Trwa ładowanie...

Program Rodzina 500+. PSL złożyło projekt nowelizacji

Zgłaszając nowelizację ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci ludowcy walczą o te rodziny, których najniższy dochód przekracza 800 zł, a w przypadku rodzin z niepełnosprawnym dzieckiem 1200 zł.

Share
Program Rodzina 500+. PSL złożyło projekt nowelizacji
Źródło: PAP, fot: PAP/Bartłomiej Zborowski
d3vt60v

PSL złożyło do laski marszałkowskiej projekt nowelizacji ustawy dotyczącej programu 500+. Prezes ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że projekt dotyczy pierwszego dziecka i wprowadza zasadę "złotówka za złotówkę".

Dodał, że projekt jest dużą szansą dla pierwszego dziecka w rodzinie, ale też dla rodzin wielodzietnych. - Bo jeżeli jest trójka dzieci w domu, dwójka przekroczy 18 rok życia, to trzecie jest traktowane jak pierwsze - wyjaśnił.

Andżelika Możdżanowska, wiceprzewodnicząca klubu PSL dodała, że zgłaszając nowelizację ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci ludowcy walczą o te rodziny, których najniższy dochód przekracza 800 złotych, a w przypadku rodzin z niepełnosprawnym dzieckiem 1200 złotych.

d3vt60v

Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział też o innym aspekcie tej inicjatywy. - Jeżeli dialog o którym mówi prezes Kaczyński ma być prawdziwy, to my mówimy tym projektem - sprawdzam - powiedział prezes PSL.

Ludowcy szacują, że koszty wprowadzenia tego rozwiązania wyniosą około dwóch miliardów złotych rocznie. Źródłami finansowania mają być zwiększone przychody budżetu związane ze wzrostem gospodarczym, uszczelnieniem systemu ściągania podatku VAT oraz zmniejszeniem wydatków administracji publicznej.

d3vt60v

Podziel się opinią

Share
d3vt60v
d3vt60v