Trwa ładowanie...

Program Rodzina 500+. PSL złożyło projekt nowelizacji

Zgłaszając nowelizację ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci ludowcy walczą o te rodziny, których najniższy dochód przekracza 800 zł, a w przypadku rodzin z niepełnosprawnym dzieckiem 1200 zł.

Program Rodzina 500+. PSL złożyło projekt nowelizacjiŹródło: PAP, fot: PAP/Bartłomiej Zborowski
d36w2lj
d36w2lj

PSL złożyło do laski marszałkowskiej projekt nowelizacji ustawy dotyczącej programu 500+. Prezes ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że projekt dotyczy pierwszego dziecka i wprowadza zasadę "złotówka za złotówkę".

Dodał, że projekt jest dużą szansą dla pierwszego dziecka w rodzinie, ale też dla rodzin wielodzietnych. - Bo jeżeli jest trójka dzieci w domu, dwójka przekroczy 18 rok życia, to trzecie jest traktowane jak pierwsze - wyjaśnił.

Andżelika Możdżanowska, wiceprzewodnicząca klubu PSL dodała, że zgłaszając nowelizację ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci ludowcy walczą o te rodziny, których najniższy dochód przekracza 800 złotych, a w przypadku rodzin z niepełnosprawnym dzieckiem 1200 złotych.

Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział też o innym aspekcie tej inicjatywy. - Jeżeli dialog o którym mówi prezes Kaczyński ma być prawdziwy, to my mówimy tym projektem - sprawdzam - powiedział prezes PSL.

d36w2lj

Ludowcy szacują, że koszty wprowadzenia tego rozwiązania wyniosą około dwóch miliardów złotych rocznie. Źródłami finansowania mają być zwiększone przychody budżetu związane ze wzrostem gospodarczym, uszczelnieniem systemu ściągania podatku VAT oraz zmniejszeniem wydatków administracji publicznej.

d36w2lj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36w2lj