Trwa ładowanie...
monsterpolska.pl
oferty pracy

Programiści nadal w czołówce zawodów najbardziej poszukiwanych przez pracodawców

W czerwcu pozycję lidera w comiesięcznym zestawieniu ofert pracy na portalu monsterpolska.pl utrzymała branża IT. 21 proc. wszystkich ogłoszeń było adresowanych do kandydatów z tej branży

Share
Programiści nadal w czołówce zawodów najbardziej poszukiwanych przez pracodawców
Źródło: © kalou1927 - Fotolia.com
d34497r

.

Największy wzrost ofert pracy, w porównaniu z poprzednim miesiącem, odnotowaliśmy w kategorii technika / inżynieria oraz produkcja. W TOP 3 znalazły się również logistyka / zakupy / transport (19 proc.) oraz obsługa klienta (18 proc.).

IT od początku roku cechuje tendencja wzrostowa (średni wzrost wynosi 20 proc.). W porównaniu z czerwcem ubiegłego roku liczba ofert pracy wzrosła o ponad 70 proc. W ubiegłym miesiącu na portalu monsterpolska.pl, co piąta oferta pracy skierowana była do kandydatów / pracowników reprezentujących tę dziedzinę. Firmy nadal najchętniej poszukiwały programistów (adresowana była do nich ponad jedna trzecia wszystkich ofert z tej kategorii) oraz inżynierów oprogramowania.

d34497r

logistyka/ zakupy/ transport zajęła drugie miejsce w czerwcowym rankingu. 19 proc. ofert opublikowanych przez pracodawców dotyczyło rekrutacji na stanowiska właśnie w tej kategorii. W porównaniu do maja, liczba ta wzrosła o 14 proc. Poszukiwano głównie kierowców, kupców oraz planistów.

Najlepszą trójkę zamykają oferty pracy z kategorii obsługa klienta. Wysoki popyt na pracowników przełożył się na 18 proc. udział w całej puli ofert. Ich liczba w porównaniu do zestawienia majowego, wzrosła o 8 proc. Najwięcej rekrutacji dotyczyło pracowników działu obsługi klienta oraz doradców.

Oferty pracy firm outsourcingowych oraz centr usług wspólnych (SSC) stanowiły w czerwcu blisko 30 proc. wszystkich ofert opublikowanych na monsterpolska.pl. Ich liczba spadła jednak o 15 proc. w porównaniu z ubiegłym miesiącem.

Firmy outsourcingowe były zainteresowane głównie kandydatami z kategorii IT/ programowanie (28 proc.), inżynierami (12 proc.), a także technikami (11 proc.).

d34497r

Tak, jak i w przypadku outsourcingu, centra usług wspólnych poszukiwały głównie kandydatów IT (31 proc.). Niewiele mniejszym zainteresowaniem rekruterów (30 proc.) cieszyli się kandydaci reprezentujący finanse/ księgowość. Na trzecim miejscu uplasowały się oferty dla pracowników obsługi klienta (11 proc.).

Ranking najbardziej pożądanych zawodów otwierają programiści, za którymi plasują się kolejno inżynierowie, przedstawiciele handlowi, księgowi oraz sprzedawcy.

d34497r

Podziel się opinią

Share
d34497r
d34497r