Trwa ładowanie...

Prohibicja w Gorzowie. Radni przegłosowali zakaz

Zakaz nocnej sprzedaży alkoholu wchodzi do Gorzowa Wielkopolskiego, taką decyzję podjęli miejscowi radni. Ograniczenie wejdzie w życie za kilka tygodni, zakaz będzie obowiązywał w godzinach 23:00-6:00.

Share
Prohibicja w Gorzowie. Radni przegłosowali zakaz
Źródło: East News
d33knfs

- Nie wierzyłem, że życie człowieka można zmienić jednym przyciskiem, a tu, proszę, jest to możliwe – mówił na środowej sesji rady miasta, cytowany przez "Gazetę Lubuską" Tomasz Manikowski, gorzowski radny. Na co dzień pomaga bezdomnym z problemem alkoholowym. To z jego inicjatywy radni zajmowali się uchwałą dotyczącą zakazu sprzedaży alkoholu nocą.

- Z wprowadzeniem zmian nie ma co czekać, bo tu przecież chodzi o rodziny - tłumaczy radny. Powołuje się też na policyjne statystyki, z których wynika, że w Polsce największa śmiertelność jest nocą, głównie po alkoholu. To wtedy najczęściej dochodzi np. do wypadków drogowych spowodowanych przez pijanych kierowców.

d33knfs

Nocny zakaz sprzedaży alkoholu w Gorzowie będzie obowiązywał codziennie między 23.00 a 6.00. Prohibicja obejmie te placówki, w których nie można spożywać alkoholu na miejscu, w głównej mierze dotyczy to sklepów nocnych i stacji benzynowych. Alkohol, po staremu i o każdej porze, będzie można kupić w pubach, klubach czy restauracjach.

Zakaz zacznie obowiązywać za kilka tygodni, dokładnie 14 dni po tym, jak wojewoda opublikuje uchwałę. O tym, by w Gorzowie wprowadzić nocny zakaz sprzedaży alkoholu, radny Manikowski postulował od ponad roku.

Obejrzyj: Emilewicz: "Wstydliwie niska akcyza nie służy celom społecznym"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d33knfs

Podziel się opinią

Share
d33knfs
d33knfs