Trwa ładowanie...
d1660xc
d1660xc

Projekt poszukiwań i wydobycia gazu i ropy z łupków może mieć charakter paneuropejski - Budzanowski

23.05. Sopot (PAP) - Projekt poszukiwań i wydobycia gazu i ropy z łupków może być projektem paneuropejskim, który może zagwarantować rozwój europejskiej gospodarki - poinformował...
Share
d1660xc

23.05. Sopot (PAP) - Projekt poszukiwań i wydobycia gazu i ropy z łupków może być projektem paneuropejskim, który może zagwarantować rozwój europejskiej gospodarki - poinformował Mikołaj Budzanowski, minister skarbu państwa na Europejskim Kongresie Finansowym w Sopocie.

"Wydobycie gazu i ropy z łupków to projekt nie tylko Polski. Może być projektem paneuropejskim, wspólnotowym, który może zagwarantować rozwój europejskiej gospodarki i wzrost konkurencyjności" - powiedział na panelu Budzanowski.

Jacek Krawiec, prezes PKN Orlen, dodał, że projekt taki mógłby wówczas współfinansować EBI.

"Wydobycie gazu z łupków będzie wymagać wielomiliardowych nakładów.(...) Przy obecnym rozchwianiu rynków może być niełatwo finansować taki projekt gazu łupkowego. Gdyby Unia Europejska spisała gaz łupkowy na listę projektów strategicznych, to można by pójść dalej i zaprosić EBI do współpracy w tym zakresie" - powiedział Krawiec. (PAP)

pel/ seb/

d1660xc

Podziel się opinią

Share
d1660xc
d1660xc