Trwa ładowanie...
dsbp0ok

Projekt ustawy o wydobyciu węglowodorów w I kw.powinien trafić pod obrady rządu - MSP

07.03. Warszawa (PAP) - Projekt ustawy o wydobyciu węglowodorów powinien trafić w I kwartale pod obrady Rady Ministrów - poinformował w programie pierwszym Polskiego Radia Mikołaj...

Share
dsbp0ok

07.03. Warszawa (PAP) - Projekt ustawy o wydobyciu węglowodorów powinien trafić w I kwartale pod obrady Rady Ministrów - poinformował w programie pierwszym Polskiego Radia Mikołaj Budzanowski, minister skarbu.

"Mamy ułatwienia inwestycyjne, proceduralne, inwestycyjne. Temu dedykowany jest nowy projekt ustawy (o wydobyciu węglowodorów - PAP), który został już ogłoszony i jest przedmiotem konsultacji. Powinien on trafić w I kw. pod obrady Rady Ministrów" - powiedział Budzanowski.

"Podobnie jeśli chodzi o ustawę zaproponowaną przez Ministerstwo Finansów dotyczącą poziomu opodakowania, które pomyślane jest tak, by było jak najbardziej przyjazne dla inwestorów" - dodał.

Rząd przyjął w październiku założenia do ustawy o wydobyciu węglowodorów. Planowane obciążenia z tytułu wszystkich podatków i opłat pobieranych od spółek branży wydobywczej wyniosą ok. 40 proc. ich zysków brutto.(PAP)

morb/ map/

dsbp0ok
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsbp0ok
dsbp0ok