Trwa ładowanie...
dipkx6o
dipkx6o

Prokurator Krajowy spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych (komunikat)

...
Share
dipkx6o

20.08. Warszawa - Rzecznik Prasowy Prokuratury Krajowej informuje:

Prokurator Krajowy Edward Zalewski spotkał się w dniu 20 sierpnia 2009 r. z członkami Prezydium Rady Głównej Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury Rzeczypospolitej Polskiej oraz przedstawicielami Grupy Związkowej ZZP i PP RP Prokuratury Krajowej. Stronę związkową na spotkaniu reprezentowali: Grażyna Górka, Mariusz Gózd, Maria Lech, Halina Wichlińska - Polak (pełniąca także funkcję Społecznego Inspektora Pracy PK) i Wiesława Jagielak.

Prokuratur Krajowy poinformował przedstawicieli związków zawodowych o aktualnym stanie prac legislacyjnych nad rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy o prokuraturze, zakładającym rozdzielenie funkcji Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego.

dipkx6o

Przedstawiciele ZZP i PP RP przedstawili Prokuratorowi Krajowemu problemy sygnalizowane im, a dotyczące m.in. sytuacji kadrowej i finansowej urzędników prokuratury, ale także związane z trudnościami występującymi przy realizacji zadań ustawowych przez działaczy związków zawodowych.

Uczestnicy spotkania zgodzili się, że koniecznym jest nawiązanie ścisłej współpracy pomiędzy kierownictwem prokuratury a związkami zawodowymi w celu wypracowania szczegółowych rozwiązań, dotyczących przyszłego funkcjonowania prokuratury.

Katarzyna Szeska

Rzecznik Prasowy Prokuratury Krajowej

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ sdd/

dipkx6o

Podziel się opinią

Share
dipkx6o
dipkx6o