Trwa ładowanie...
dxo90dl

Prokuratura Okręgowa w Katowicach ws. śledztwa przeciwko Katarzynie W. (komunikat)

...

Share
dxo90dl

02.10. Warszawa - Prokuratura Okręgowa w Katowicach informuje:

Komunikat prasowy dotyczący sprostowania informacji podanych w artykule prasowym redaktora Marcina Pietraszewskiego "Mamy dowód i motyw" opublikowanym w Gazecie Wyborczej z dnia 2.10.2012 roku, a dotyczącym śledztwa prowadzonego przeciwko Katarzynie W.

W ostatnim czasie Prokuratura Okręgowa w Katowicach nie zlecała i nie została sporządzona opinia z zakresu medycyny sądowej, co do mechanizmu śmierci 6-miesięcznej Magdy i charakteru doznanych przez nią obrażeń ciała. Opinia w tym przedmiocie, po raz ostatni, została uzyskana przed posiedzeniem Sądu Okręgowego w Katowicach, kiedy to uchylono stosowanie wobec podejrzanej Katarzyny W. tymczasowego aresztowania. Zdaniem Prokuratury, opinia ta w sposób kategoryczny wskazuje na przyczynę i mechanizm śmierci dziewczynki.

W śledztwie nie został przeprowadzony eksperyment procesowy z udziałem podejrzanej Katarzyny W., albowiem odmówiła ona w nim udziału.

Prokuratura Okręgowa w Katowicach nie udziela informacji o aktualnie wykonywanych w tym śledztwie czynnościach.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ stav/

dxo90dl

Podziel się opinią

Share
dxo90dl
dxo90dl