Trwa ładowanie...
dqsseta

Promedica24 chce być jednym z liderów brytyjskiego rynku usług opiekuńczych

Warszawa, 06.05.2014 (ISBnews) - Promedica24 otrzymała zgodę brytyjskiego regulatora państwowych i komercyjnych usług medycznych oraz opiekuńczych, co oznacza, że może...
Share
dqsseta

Warszawa, 06.05.2014 (ISBnews) - Promedica24 otrzymała zgodę brytyjskiego regulatora państwowych i komercyjnych usług medycznych oraz opiekuńczych, co oznacza, że może prowadzić działalność na tamtejszym rynku. W ciągu 5 lat chce być jednym z jego liderów, zapowiedział członek zarządu Bartłomiej Jędrzejczyk.

"Nasza firma aktywnie działa na rynku usług opiekuńczych od 10 lat. Przez ten czas zdobyliśmy ogromne doświadczenie i wypracowaliśmy wysoką pozycję w Europie, co pozwala nam z dużym optymizmem patrzeć w przyszłość. (…) Mamy także rozbudowaną i wysoko wykwalifikowaną kadrę opiekunów. Na rynku angielskim nie istnieje drugi tak silny podmiot" - powiedział Jędrzejczyk, cytowany w komunikacie.

Według Jędrzejczyka, angielski rynek usług opiekuńczych jest bardzo konkurencyjny, ale niezwykle rozdrobniony. Działa na nim wiele małych firm, oferujących swoje usługi na bardzo ograniczoną skalę. "Chcemy stworzyć nową jakość w angielskim sektorze opiekuńczym. Jesteśmy przekonani, że w ciągu najbliższych pięciu lat będziemy w gronie liderów tamtejszego rynku" – dodał.

dqsseta

Promedica24 otrzymała zgodę CQC (Care Quality Commission), brytyjskiego organu będącego regulatorem państwowych i komercyjnych usług medycznych oraz opiekuńczych, co oznacza, że może już prowadzić działalność na tamtejszym rynku. Obecnie firma skupia się na pozyskiwaniu lokalnych klientów oraz budowie struktury sprzedaży. Do końca roku angielska baza agentów Promedica24 ma liczyć 100 osób. Jednocześnie w Polsce trwa rekrutacja personelu opiekuńczego, który będzie świadczył usługi w Anglii, podano również.

"Głównym odbiorcą usług spółki w Anglii będą rodziny, które opiekują się rodzicami czy dziadkami w podeszłym wieku oraz samotne osoby starsze. Nieustannie postępujące starzenie się brytyjskiego społeczeństwa, związane z rozwojem medycyny, profilaktyką prozdrowotną oraz nowoczesnym systemem opieki, sprawiają, że rynek angielski oferuje bardzo duże szanse na rozwój" - podsumowano w komunikacie.

Promedica24 oferuje całodobową opiekę z zamieszkaniem z podopiecznym, a także opiekę godzinową. Działa już w Polsce i Niemczech, a w Rumunii, Bułgarii i na Słowacji rekrutuje opiekunki i opiekunów.

(ISBnews)

dqsseta

Podziel się opinią

Share
dqsseta
dqsseta